Blog / Düğün Fotoğrafçısı / Düğün Hikayeleri

Bizim Hikâyemiz: Fotoğraf Penceresi Ailesi Kimdir, Neler Yapar?

Düğün Fotoğrafçısı

2010 yılında, henüz daha üniversite yıllarımızdayken bir araya geldik ve ailemiz oluştu. Kurulduğumuz dönemde, ilk amacımız doğayı ve insanları fotoğraflamaktı. Doğayı, içindeki saflığı ve bu saflığa dahil olan her şeyi fotoğraflamak istiyorduk. Yani yola doğadan ve saflıktan çıktık.

Sonrasında insanlarla daha yakın tanış olduk; sevdik, çokça da sevildik . Ailemiz gibi bağlantılarımız ve işlerimiz de büyüdü, gelişti…

Hâl böyle olunca düğün fotoğrafçılığına da el atmak istedik. Sonuçta evlilik hassas bir müessesedir dedik, belki de bizim için evlilik, düğünler, doğada karşılaştığımız o saflığın başka bir temsiliydi… Aile kurma yolunda adım atan gelin ve damatlarımızın o saf telaşını ve mutluklarını fotoğraflara, filmlere taşımak, unutulmaz kılmak istedik.

Fotoğraflarına her baktıklarında, düğün filmlerini her izlediklerine
o güne bir kez daha gitsinler ve o günü tüm heyecanıyla tekrar tekrar yaşasınlar istedik.

Düğünlerde düğün fotoğrafçısı kimliğimizle değil, birer düğün misafiri olarak yer alıyoruz!

Ülkemizdeki düğün fotoğrafları ve düğün filmleri zaman zaman doğallığını yitirmiş ve belki de biraz üzerine fazla konulmuş işler olabiliyor. Bu yüzden biz ilk günden itibaren yola “samimiyet” kavramından çıkarak, gelin ve damatlarımızın mutluluklarını en doğal halleriyle kameraya almayı hedefledik ve bu hala da üzerine en çok titrediğimiz mottomuz… İstiyoruz ki; çiftlerimizle eğlenerek, onların en mutlu günlerinin bir parçası olarak ve hatta heyecanlarını onlarla beraber yaşayarak ortaya güzel işler çıkaralım…

Dolayısıyla çalışma prensibimiz; samimiyet ve doğallık üzerine kurulu. Çiftlerimizle çabucak kaynaşıp, arkadaş olmayı çok istiyoruz. Öyle ki; bizim “düğün fotoğrafçısı” olduğumuzu unutsunlar istiyoruz. Böylelikle ortaya muazzam bir işin çıkmaması imkânsız hale geliyor. Düğünde fotoğrafçı kimliğimizle değil de birer misafir gibi olmaya bayılıyoruz.

İstanbul merkezli olsak da dünyanın dört bir yanına gidiyoruz!

Ekip arkadaşlarımızın hepsi birer gezgin! Gezmeyi, yeni yerler görmeyi ve keşfetmeyi çok seviyoruz.
Dolayısıyla gittiğimiz her yerde iş yapıyor gibi değil de büyük tutku duyduğumuz bir hobimizi gerçekleştiriyor gibi hissediyoruz.

Türkiye’de 40’tan fazla şehre gittik. Yurt dışında; Madrid, Barcelona, Toledo, Yunanistan, Santorini, Thassos,  Alexandroupoli, Floransa, Venedik, Budapeşte, Genova, Cinque Terre, Spezia, Milano, Roma, Bologna, Colmar, Köln, Amsterdam’da büyük bir keyifle harika işler çıkardık.


Bugüne kadar toplamda 500’ün üzerinde düğüne gittik. Bunların 300’ü düğün gününü kameraya
aldığımız düğün hikayeleriydi… 200’ü ise dış çekim ağırlıklıydı… 100’e yakını şehir dışı, 40’tan fazlası
ise yurt dışı çekimleriydi…
Fotoğraf Penceresi ailemiz, daha doğrusu ‘kemik kadromuz’ 5 kişi ama ihtiyaç olduğunda 12 kişilik dev bir kadroyuz. Eğlenmelere doymayan, yüksek enerjili bir ruha sahip olan ailemizin en önemli parçalarından biri de elbette ki ekipmanlarımız…

Bütün ekipmanlarımız Apple, Adobe grubu ve Canon markalarından oluşuyor.

Düğün gününüzü tüm doğallığı ve enerjisiyle ölümsüzleştirmek isterseniz Fotoğraf Penceresi ailesi olarak büyük bir heyecanla yanınızda olmak isteriz.

Bizimle iletişime geçmek ve aklınıza takılan tüm soruları paylaşmak için tıklayın!

3 comments

Comments are closed.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi