Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Baştan Sona Düğün Günü Akışı

Bir düğün günü nasıl geçer? Düğün gününde sırasıyla nasıl ilerler? Gelin ve damadın düğün günü yapması gerekenler neler? Gelin ve damat adaylarının tüm bu sorularını düğün gününü baştan sona anlattığımız bu yazıda cevaplıyoruz!

Düğün günü sabahı neler yapılır?

Heyecandan ne kadar mümkün olur bilinmez ancak iyi bir uykunun ardından harika bir kahvaltı yapılır. Emin olun gün boyu bu kahvaltı ile depolayacağız enerjiye fazlasıyla ihtiyacınız olacak! Kahvaltının ardından aslında hem gelin adayları hem de damat adayları için kısa da olsa bir cilt bakım rutini tavsiye ederiz. Sonrasında harika bir duş hiç de fena olmaz. Sonrasında sıra, kuaför ve berber için hazırlanmaya geliyor.

Kuaföre giderken yanınıza almanız gerekenler…

Damat beylerin işi bu noktada gelin hanımlardan biraz daha kolay. Damat beylerin, damatlıklarını, takacaklarsa aksesuarlarını ve bolca nakit parayı yanlarında bulundurmaları elzem! Gelin hanımlar ise gelin ayakkabılarını, taç, duvak, iç çamaşırı ve varsa aksesuarlarını yanına alması gerekiyor. Özellikle gelin adayları kuaföre giderken oldukça rahat ve çıkarması kolay kıyafetler tercih etmesi şart ki saç ve makyaj tamamlandıktan sonra zorlu dakikalar yaşanmasın!

Kuaförün ardından neler yapılıyor, akış nasıl ilerliyor?

Akşam saatlerinde başlayacak bir düğün olduğunu düşünürsek;
Sabah evdeki hazırlıklar ve kuaför seansı öğlen en geç saat 13:30 gibi tamamlanır. Ardından gelin kuaförden alınıp, gelin evine saat 14:00 gibi gelir.
Gelinin evden çıkma merasimi ise 14:30’da bitmiş olmalı.
Eğer yapılacaksa düğün fotoğraf çekimi için 15:00’da ilgili düğün mekanında olunur ve düğün çekimi 19:00’da düğün mekanında olunacak şekilde biter.
Düğün misafirleri 19:00 gibi düğün mekanına gelmeye başlayacaktır.
Nikah töreni ise 19:30 – 20:00 aralığında gerçekleşir.
Nikahın ardından çiftimiz ilk dansı için en geç 20:00 sularında pistte yerini almalı.
İlk dansın ardından ikramlık/yemek servisi ve takı töreni başlamalı.
21:00 gibi danslara geçiş olur. Yarım saat sonra ise düğün pastasının kesimi için uygun zamanlar! Elbette pastanın ardından müzik ve eğlence kaldığı yerden devam edecektir.
23:00 gibi düğün misafirleriyle fotoğraf çekimleri tamamlanır.
23:30 sularında ise gelin hanım tüm bekarlar için çiçeğini atmakta özgür!
Eğer bir after party olacaksa düğün en geç 00:00 gibi bitmiş ve Gelin & Damat arkadaşlarıyla mekandan çıkar. After party gibi bir organizasyon söz konusu değilse gelin ve damat yeni hayatlarının ilk gecesine doğru evlerinin yolunu tutar!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi