Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Vintage Gelinlik Modelleri

Düğünlerinde Retro bir hava yaratmak isteyen, eski zamanların modasını beğenen tüm gelinler vintage düğün konseptlerini ve vintage gelinlik modellerini tercih edebilir. Özellikle son birkaç yıldır düğünlerde daha sık karşımıza çıkan vintage gelinlik modelleri arasında seçim yapmanızı kolaylaştıracak bazı modelleri bir araya getirdik.

İçindekiler

Dantel Detaylı Gelinlikler

Vintage gelinlik modelleri deyince akla ilk gelen detaylardan biri de danteller! Vintage bir gelinlik modeli düşünüyorsanız mutlaka dantel eklemelere de göz atmanızı öneririz. Seçeceğiniz gelinliğin yakası, sırt kesimi, eteği veya gövdesinde dantel detaylara yer verebilirsiniz. Özellikle uzun kollu gelinlik modellerinde kol kısımlarında da dantel detayların çok hoş duracağından emin olabilirsiniz!

Helenistik Gelinlikler

Özellikle 70’li yılların gelinlik modelleri ilginizi çekiyorsa mutlaka Helenistik gelinlik modellerine bakmalısınız. Tek omzu açıkta bırakan asimetrik kesimli modeller Helenistik gelinliklerde başı çekiyor. Tek omuzlu asimetrik bir model tercih ederseniz; klasik bir duvak yerine, doğrudan Helenistik saç aksesuarları ile bir saç modeli tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Şapka Detayı ile Tamamlanan Gelinlikler

Vintage bir hava katmak için sade bir gelinlik ile bile kombinleyeceğiniz şapkalar, işinizi kolaylaştıracak ve oldukça zarif bir görünüm sunacaktır. Tül veya çiçek detaylı şapka modellerine göz atarak beğenilerinize uygun bir şapka modeli çıkartabilirsiniz.

Eldivenler!

Vintage bir gelinlik için olmazsa olmaz detaylardan biri şapkalar ise ikincisi mutlaka eldivenlerdir! Aynı zamanda vintage modeller içinde zarif görünmenin en önemli sırlarından biri eldivenler… Bir gelinlikten ziyade;, zarif bir elbise kesiminde olan modeller için eldivenleri tercih edebilirsiniz. Dirseklerin biraz daha üzerinde biten saten eldivenler, tüm düğün misafirlerinize adeta zamanda yolculuk yaptıracak!

Fırfır Detaylı Gelinlikler

Eski dönemlerin vazgeçilmezi olan fırfırları unutmak olmaz! Seçeceğiniz gelinliğin kol, yaka ya da etek kısmına fırfır detaylar eklettirebilirsiniz. Kabarık kesimde bir eteği olmayan, daha düz kesim modeller için etek kısmına eklettireceğiniz fırfırlar daha şık duracaktır!

İşlemeli Gelinlikler

Vintage’dan uzaklaşmadan biraz da olsa gösterişli bir model tercih etmek isteyen gelin adayları için işlemeler ideal olacaktır. Bunun için işlemeli tül detaylar ya da taş işlemeleri tam da size göre olabilir. Ayrıca gelinliğinizin tamamı, kendinden işlemeli bir kumaşla da dikilmiş olabilir.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi