Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Türkiye’de Balayı İçin Öneriler

Aylarca süren düğün hazırlığı sürecinden sonra her çift balayını dört gözle bekler. Tahmin edeceğiniz gibi dillere destan bir balayı her çiftin hayalidir. Bu doğrultuda, sayısız doğal güzelliğe ev sahipliği yapan ülkemizde balayı planlayan çiftler için bazı önerilerimiz var. Merak etmeyin her bütçeye uygun, güzel bir balayı yapmak mümkün!

İçindekiler

Deniz, kum, güneş severler için rotalar belli!

Türkiye deniz tatili için insanı kararsız bırakacak kadar fazla seçeneğe sahip. Elbette seçim aşamasında bütçe önemli. Burada size iki ana tavsiyede bulunabiliriz. Biri pansiyon veya çadır tatili, diğeri ise Antalya otelleri. Balayı için de çadır ya da pansiyon tatili olur mu demeyin, bal gibi de olur. Kamp tutkunları için çadır tatili inanılmaz keyifli oluyor. Ama eğer derseniz ki ortalama bir otel isteriz; o zaman öncelikli olarak Antalya ile ilerlemenizi öneririz. Fazla sayıda beldesi olduğu için çok sayıda otel mevcut ve bu oteller geniş bir skalada. Dolayısıyla Bodrum veya İzmir gibi bölgelere kıyasla Antalya’da uygun fiyatlı daha fazla otel bulma şansınız var.         

Tura çıkmak da hiç fena fikir değil!

Bazı çiftler balayı da olsa yerinde durmak istemeyebilir. Gezip görme meraklıları için turlar ideal olacaktır. Eğer uygun mevsim denk geliyorsa Karadeniz veya Kapadokya turu bile yapabilirsiniz. Karadeniz’in havasıyla, yeşiliyle içiniz huzur dolacak. Kapadokya’nın kendine has otantik havası ile bambaşka hissedecek ve romantizme de doyacaksınız. Elbette yaz dönemi balayları için Ege veya Akdeniz turları da muazzam! Birinden güzel koylarda denize girmek, farklı plajlar görmek isteyenler için ideal. Eğer uzun bir tur düşünürseniz büyük Ege-Akdeniz turlarını önerebiliriz. Yaklaşık 10 gün kadar sürüyor ve neredeyse görmediğiniz bir yer kalmıyor. Eğer daha az zamanınız varsa 4-5 günlük bir Ege turu da yapabilirsiniz.

Tiny House’lara ne dersiniz?

İngilizce tiny house olarak bilinen bu minik tatlı ev tatilini dilimize mikro ev tatili olarak çevirebiliriz. Sosyal medyada fazlaca görmeye başladığımız bu tatil turizminde minicik, hoş görünümlü ve güzel dekore edilmiş romantik evler yer alıyor. Mahremiyet ve özgürlüğün yanı sıra romantizm peşinde olan taze çiftler, hiç beklemeden tiny house araştırmalarına başlayabilir. İster deniz manzaralı ıssız bir bölgede, isterseniz de orman içinde doğa ile baş başa bir tiny house bulmak hiç de zor değil. Evler ortalama olarak 10-70 m2 arasında oluyor. Ya rengarenk ya da ahşap tonlarında görebilirsiniz. Üstelik bütçe dostu bir balayı sunuyor. İşte konaklayabileceğiniz bazı tiny house isimler;

  • Kelebekler ve Hayaller / Charming Ecologic Tiny House With pool Acces / Muğla-Göcek
  • Tiny Sapanca
  • Tiny Sapanca-Red Door
  • Marmaris Söğüt Tiny House
  • Yako Groups / Beykoz-İstanbul

Kış aylarında balayı yapacaksanız şömine başı harika!

Bir de kış düğünleri var! Kar ve soğuk hava seven çiftlerin balayı için yaz aylarını beklemesine hiç gerek yok. Uludağ, Erciyes veya Kartepe kayak tatili nasıl olur? Eğer diyorsanız ki; “yok biz kayakla falan uğraşamayız” o zaman bir dağ oteline alalım sizi. Şömine başında bir sıcak çikolata veya sıcak şarap keyfine ne dersiniz? Hem isiniz ısınır hem de romantizmin doruklarına çıkılır. Kış tatilleri ve tabii ki balayı için Bursa, Bolu, Sapanca, Ağva gibi bölgelere göz atabilirsiniz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi