Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Sade Gelinler İçin 10 Saç Modeli

2021 düğün trendlerinin arasında öne çıkan ilk unsurlardan biri sadelik ve doğallık. Sonuçta simler dökülen, düğün pastası ile yarış halinde olan ışıltı düğün saç modelleri artık geride kaldı değil mi? Bu doğrultuda gelinlerimizin tercih edebileceği; sade, çabasız ve bir o kadar da zarif görünen 10 gelin saçı modelini bir araya getirdik.

İçindekiler

1.Ense Topuzu

Neredeyse her dönemin vazgeçilmez gelin saçı modeli, ense topuzudur. Hem gösterişli modelleri hem de sade ve doğal görünümlü modelleri taşıyan ense topuzları, birçok gelin adayı için kurtarıcı bir model. Sadelikten yana olan gelinler, mutlaka ense topuzunu değerlendirmeli. Tercih edeceğiniz sade ve şık bir ense topuzunu, minik çiçekler veya inciler gibi saç aksesuarlarıyla hareketlendirmeniz mümkün…

2.İri Dalgalı Açık Saçlar

Özellikle son dönemlerde açık saç modelleri oldukça popüler hale geldi. Üstelik sade görünmek isteyen gelinler için oldukça uygun bir saç modeli olabiliyor. İri dalgalar ile hafifçe hareket katılmış açık saç modellerine göz atabilirsiniz. Kısa veya orta uzunlukta saçlarınız için risk almak istemiyorsanız rahatlıkla su dalgası modelleri tercih edebilirsiniz.

3.Taç Örgülü Topuzlar

“Sade bir topuz istiyorum ama dümdüz bir topuz da olmasın” diyorsanız örgülü topuzlar sizin için ideal olabilir. Klasik ve geniş bir bant şeklinde yapılan klasik örgüleri, taç olarak değerlendirebilirsiniz. Bu sayede salaş ve sade görünümlü, çabasız bir model elde edeceksiniz.

4.Örülü ve Yarı Toplu Saçlar

“Ne topuz olsun ne de tamamen açık olsun” diyorsanız yarı toplu modeller, sizin için aranan kan olabilir. Bazı gelinler, tamamen açık bırakılmış saçlar ile gece boyunca kendini pek konforlu hissetmeyebiliyor ancak, topuz modelleri de kendine pek yakıştıramıyor olabilir. Siz de bu şekilde düşünüyorsanız yarı toplu, sadece saçınızın ön kısmının örülü olduğu modelleri tercih edebilirsiniz.

5. Dağınık ve Bohem Saçlar

Net topuzlardan ya da dümdüz açık bırakılmış saçlardan hoşlanmıyorsanız dağınık ve çabasız görünen bohem modelleri sevme ihtimaliniz oldukça yüksek. Kalın bir maşa ile karışık şekilde dalgalandırılan bu modellerde yarım toplama stilini düşünebilirsiniz.

6.Klasik Topuz

Sadeliğini koruyan klasik topuzlara ne dersiniz? Dağınık veya romantik topuzlardan ziyade daha net duruşu olan klasik topuzları seviyorsanız sade bir balerin topuzu tam size öre olabilir.

7.Elegan Topuz

Sırt detayı olan bir gelinlik tercih edeceksiniz elegan topuzlar sade şıklığınızın bir tamamlayıcısı olacaktır. Örülü ya da düz olarak yaptırabileceğiniz elegan topuzlara da taş veya çiçek detaylı zarif aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

8.Kısa Saçlar İçin Zarif Dokunuşlar

Omzunuzun üzerinde, kısa saçlara sahipseniz topuz modeller sizin için pek uygun olmayabilir. Böyle bir durumda saçlarınızın hafifçe dalgalandırıldığı açık modeller birebir olacaktır. Belki saçlarınızı zarif bir taç ile hareketlendirebilirsiniz.

9.Retro Modeller

“Sadeliği korurken retrodan vazgeçemem” diyorsanız; saçının önüne hafif bukle verdirerek yüzünün önüne veya yana atarak, arkada basit bir şekilde toplatabilirsiniz veya açık bırakabilirsiniz. Retro havayı beslemek için bu tarz bir aksesuar da eklettirebilirsiniz.

10.Dağınık Topuz

Yine her dönemin vazgeçilmez modeli haline gelen dağınık topuzlar, sade stiller için de uyarlanabilir bir saç modelidir. Hafif dalgalarla hareketlendirilmiş saçlarınızı ensede topuz yaptırabilir ve yanlardan küçük saçlar çıkararak, dağınık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi