Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Romantik Bir Düğün İçin 7 Konsept Önerisi

Düğün konseptine karar verme aşamasında karakterler tahmin edebileceğiniz gibi büyük bir role sahip. Dolayısıyla duygusal-romantik bir çiftin romantik bir düğün konsepti tercih etmesi kaçınılmaz. Romantik bir düğün hayal eden çiftlerimiz için birkaç konsept önerimiz var!

İçindekiler

1. Romantik bir düğün denince ilk akla gelen sahil düğünüdür!

Gün batımı, kum, deniz, hafif bir esinti derken sahil düğünleri, bir romantik çift için en uygun konsept değildir de nedir? Fazla abartı ve gösteriş olmadan, sade ama bir o kadar iç ısıtan bir düğün hayali için de idealdir. Üç beş ufak süsleme ile mis gibi bir ortam yaratabilirsiniz.

2. Sahil düğünü istemeyene kır düğünü öneririz!

“Sahil düğünü olursa tüm akrabaları kumsala yığamam” diyenleriniz varsa kır düğünü fikrini mutlaka değerlendirin! Yeşillik, ağaçlar, ormanlar, çiçekler kısacası doğayla sıkı ilişkileri olan romantikler için en uygun alternatiflerden biri kır düğünleridir. Ilık bir yaz akşamında hafif loş ışıkla aydınlatılmış ağaçların arasında hayalinizdeki o romantik düğünü gerçekleştirebilirsiniz.

3. Akraba derdi olmayanlar için bahçe düğünleri…

Eğer düğün misafirlerinizin listesi kabarık değilse, küçük bir grubun katılımı ile daha sade ve samimi bir düğün hayal ediyorsanız bahçe düğünleri tam size göre. Aslında kır düğünü ile aşağı yukarı benzer bir ortam hayal edebilirsiniz ancak, bahçe düğünleri çok daha samimi oluyor.

Düğün Fotoğrafçısı

4. Deniz olmasa da havuz olsun diyenler…

“Sahil düğünü fazla olur ama havuz başı ideal” diyenler için birçok otel oldukça fazla imkân sunuyor. Misafirlerinizin sayısına bağlı olarak büyüklüğü değişen bir havuz ve alan tercih edebilirsiniz. Masa süslemeleri ve aydınlatmaya kadar tüm detayları romantik bir şekilde hazırlatmanız da mümkün!

5. Bohem bir düğüne ne dersiniz?

Özgür ve rahat takılmak isteyen romantiklerimiz için en uygun konsept bohem düğün konsepti olabilir. Dekorasyondan, gelin hanımın saç, makyaj ve gelinlik gibi detayların hepsi oldukça salaş ve yaratıcı bir tarzda olabiliyor. Hippi kültürüne yakın bu konseptte makromeleri, değişik çiçek ve otları, çadırları, tütsüler, düş kapanlarını bolca görebilirsiniz!

6. Rustik düğün konseptini daha önce duydunuz mu?

Çoğunlukla ‘modern zamanların köy düğünü’ olarak tanımlanan bu konsept daha çok sonbahar ya da ilkbahar aylarındaki düğünler için uygun oluyor. Doğallığın ön planda olduğu, kırsal alanların tercih edildiği bu konseptte ahşap, kurutulmuş çiçek, odun, hasır ve pastel renkli detaylar ön planda oluyor.

7. Eskiye özlem duyanlara vintage öneriyoruz!

Romantiklerin en önemli özelliklerinden biri de çoğunlukla geçmiş dönemlere ait detaylarla aralarının iyi olmasıdır. Dolayısıyla bu tarz bir arayıştaki çiftlerimiz için vintage konsept iyi bir eşleşme! Pembe güller, tüller, danteller veya mumlar gibi birçok detaya bu konsept içinde yer verebilirsiniz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi