Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Kısa Saçlar İçin Gelin Saçı Önerileri

Gelinler için saç modeli dendiğinde akla hep topuzlar gelir. Durum böyle olunca kısa saçlı gelin adayları için saç uzatma serüveni başlar. Oysa ki kısa saçlar için de birçok gelin başı modeli mevcut.

İçindekiler

Çok Kısa Boydaki Saçlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Bazı kadınlara ne de güzel yakışır erkek boy kesim saçlar! Bu boydaki saça sahip olan gelin adayları için taçlar muazzam bir kurtarıcıdır. Birbirinden güzel taç modellerini harika bir gelin saçına kavuşmak için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Küt Kesim Saçlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Yakışanda küt kesim inanılmaz bir hava yaratan saç kesimlerinden biridir. Genellikle küt kesim saça sahip olan gelin adaylarına dalgalı, eski dönem saçlarını tavsiye edebiliriz. İri dalgalar veya bukleler harika duracaktır. Yanı sıra, sizler de bir saç aksesuarı ile harika modeller yaratabilirsiniz. Mesela şapkalar!

Omuz Hizası Saçlar İçin Gelin Saçı Modelleri

Ara boy olarak bilinse de bu boydaki saçlar aslında avantajlıdır. İsterseniz toplatabilirsiniz eğer isterseniz de açık bırakabilirsiniz. Eğer açık bırakmayı tercih edecekseniz iri dalgalarla hareket katmanızı tavsiye ederiz. Fakat toplattırmayı düşünüyorsanız da ense topuzları, başarılı bir kuaförün elinde harikalar yaratacaktır.

Saç aksesuarlarını rahatlıkla kullanın!

Her boydaki kısa saç için saç aksesuarları harika birer tamamlayıcıdır. Şapkalar, taçlar, çiçekler, tüller, bantlar, kısa duvaklar gibi birçok saç aksesuarı seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Artık gelin saçı sadece topuz şeklinde olur gibi bir kural kalmadı. Dolayısıyla saçınız kısa diye üzülmenize hiç gerek yok. Alternatifleriniz düşündüğünüzden de fazla.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi