Blog / Düğün Fotoğrafçısı

İstanbul’un En Popüler 10 Düğün Mekânı

düğün mekanı

Her ne kadar gelin ve damat adayları içinde olduğumuz bu dönemde Koronavirüs nedeniyle diledikleri gibi bir düğün yapamıyor olsa da İstanbul’un en popüler düğün mekanlarını sizler için derledik.

Eğer olur da 2021 yazında her şey normale dönerse bu mekânları değerlendirebilirsiniz. Üstelik farklı segmentlerden seçtiğimiz bu mekânlar farklı bütçe aralıklarına hitap ediyor.

İçindekiler

1- İstanbul Yıldız Hisar

Hisarüstü’nde yer alan İstanbul Yıldız Hisar, 600 kişiye kadar mekân kapasitesine sahip. Boğaz Köprüsü’ne oldukça hoş bir açıdan bakan bir manzaraya sahip. Bu manzara eşliğinde harika fotoğraflar çektirmeniz mümkün. Üstelik havuz başını da ayrı bir opsiyon olarak değerlendirebilirsiniz.

2- Bahar Country

Sarıyer’de konumlanan Bahar Country, 2000 kişiye kadar düğün misafirlerinizi ağırlayabiliyor. İster modern, ister geleneksel, ister sade-şık bir konsept oluşturabilirsiniz. Açık havada kalabalık bir düğün hayal ediyorsanız mutlaka Bahar Country’ye göz atmalısınız.

3- Çamlık Garden

Boğaz Manzarası için tercih edebileceğiniz mekanlardan bir diğeri ise Üsküdar’da konumlanan Çamlık Garden. Üstelik kır düğünü konsepti için de uygun olabilecek bir yeşil ortam sunuyor. Yağmurlu havalardan endişe ediyorsanız Çamlık Garden, kapalı mekân alternatifi de sunuyor. Ayrıca 400 kişiye kadar konuk kapasitesine sahip…

4- Ada Beach Wedding

Bu önerimiz sakin, deniz kıyısı bir konsept düşünen çiftler için birebir! Heybeliada’da en yakınlarınızla samimi ve sakin bir ortamda eğlenmek istiyorsanız Ada Beach sizin için oldukça uygun bir opsiyon olacaktır. Çam Limanı Koyu’nun muhteşem doğasıyla çevrilmiş bu yerde 250 kişiye kadar bir mekân kapasitesi var. Ayrıca düğün misafirlerinize tekne ulaşımı da sağlanabiliyor.

5- Fransız Bahçeleri

Fransız Bahçeleri ise biraz olsun Avrupai bir konsept düşleyen çiftler için ideal sayılabilecek mekanlardan… Sarıyer-Tarabya dolaylarında yer alan Fransız Bahçeleri, özellikle romantik konseptler için de oldukça elverişli bir yer. Üstelik 700 kişiye kadar yemekli konsept ile hizmet verebiliyorlar. Romantik, Avrupai ve masalsı bir düğün için oldukça uygun.

6- Eski Büyükdere İskelesi

1853 yılından bugüne gelen binası ile Sarıyer’de yer alan Eski Büyükdere İskelesi, yine açık hava ve deniz kenarı bir mekan düşünen çiftler için ideal. Üstelik yine yağmurlu hava ihtimaline karşı 600 kişilik kapasitesi olan kapalı mekanları da mevcut. Ayrıca günbatımı ve deniz manzaralı harika bir terasları var.

7- Event Garden

Sarıyer-Bahçeköy lokasyonunda bulunan Event Garden aslında sadece Pazar günleri gidilen bir kahvaltı ya da kendin pişir kendin ye mekânı değil. Oldukça geniş bir alana konumlanan Event Garden, yeşillik içinde, şehirden uzak ve kalabalık bir kır düğünü için değerlendirebileceğiniz bir yer.

8- Boğaz Bahçe

Hem deniz manzaramız olsun hem de harika, yeşil bir bahçe içinde olalım diyorsanız Boğaz Bahçe’ye göz atabilirsiniz. 600 kişilik bir mekân kapasitesine sahip olan bu mekan, Sarıyer’de konumlanıyor. Üstelik fiyatlarının oldukça uygun olduğu biliniyor, bizden söylemesi!

9- Hilton İstanbul Bosphorus

Bu önerimiz otel severler için! Türkiye’nin en eski, 5 yıldızlı otellerinden biri olan Hilton İstanbul Bosphorus, hem kapalı alan seçenekleri hem de açık hava opsiyonuyla harika bir düğünlere ev sahipliği yapabiliyor. Açık hava tercih edenler için Gün Bahçesi, yeşillikler içinde hoş ve romantik bir düğün konsepti sunuyor. Kapalı alanlardan ise Şadırvan Salonu veya Boğaz manzaralı Fatih Salonu görülmeye değer.

10- Four Seasons Hotel Bosphorus

Otel alternatiflerine bir ikincisini daha eklemek gerekirse; bu tercihi Four Seasons Hotel Bosphorus’tan yana kullanmak doğru olur diye düşünüyoruz. Kapılarının harika bir Boğaz manzarasına açıldığı Atik Paşa Teras, büyüleyici bir düğün için ideal. 750 kişilik kapasitesi ile Atik Paşa Teras, 1.000 m2’lik açık alana sahip. Özellikle yaz düğünleri için unutulmayacak bir atmosfer sunduklarını söylemek yanlış olmaz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi