Blog / Düğün Fotoğrafçısı

İstanbul’daki Tarihi Yerlerde Düğün Fotoğrafı Önerileri

Türkiye’nin ve hatta dünyanın eşsiz şehirlerinden biri olan İstanbul’un tarihi yerlerinde düğün fotoğraflarınızı çektirmek nasıl olurdu?

Son dönemde düğün fotoğrafları çekimlerinde öne çıkan iki tür var; biri doğa içinde diğeri de tarihi mekanlar içinde olan düğün çekimleri… Bu yazımızda İstanbul’un tarihi mekanlarında düğün fotoğrafı çektirmeyi planlayan çiftler için bazı önerilerimiz olacak!

İçindekiler

Ihlamur Kasrı Düğün Çekimi

Beşiktaş’ta konumlanan Ihlamur Kasrı, son zamanlarda düğün çekimleri için sıkça tercih edilen lokasyonlardan biri oldu. Özellikle de mimarisiyle görenleri büyüleyen bu yerde bir de düğün fotoğraflarınızın çekildiğini düşünün! Köşklerin içinde çekim yapılamasa da, açık alan çekimler için gayet yeterli. Çekim için belirlenen saatlik ücreti ödedikten sonra imzalayacağınız taahhütname ile çekim işlemleri için gerekli prosedürü tamamlayabilirsiniz.

Galata Kulesi Düğün Çekimi

Galata Kulesi’ne çıktığınız ilk kişi ile evleneceğinize dair bir rivayet vardır. Aşka dair hakkında böylesine bir rivayet anlatılan ve adeta romantizm kokan bir tarihi yapıt Galata Kulesi… Üstelik düğün çekimleri için kulenin içine girmenize gerek de yok! Galata Kulesi’ne çıkan harika sokaklarda gündüz sakin saatlerde veya kulenin muazzam ışıklandırması yakalayabilmek adına akşam saatlerinde harika düğün fotoğrafları yakalayabilirsiniz.

Karaköy Sokakları Düğün Çekimi

İstanbul’un tarih kokulu sokaklarına sahip olan semtlerinden biri de Karaköy… Eski binaların olduğu, tarihi dokuları fotoğraflara yansıtacak tonlarca sokağa sahip Karaköy, düğün çekimleriniz için ideal alternatiflerden bir tanesi olabilir. Duvarlardaki grafitileri ve gece ışıklandırmaları ile mutlaka Karaköy’ü değerlendirin!

Balat Sokakları Düğün Çekimi

İstanbul’un tarihi sokakları dendiğinde akla gelecek ilk adreslerden biri de Balat… Karaköy sokakları kadar tarih dokulu ve büyüleyici. Tarihi düğün çekimlerinize muazzam bir vintage hava da katabilirsiniz. Arnavut kaldırımları ve eski evleri ile düğün çekimlerinize renk gelecek!

Beykoz Kundura Fabrikası Düğün Çekimi

Tarihi mekanlar için Anadolu Yakası alternatiflerine de bakmak isterseniz üst sıralarda Beykoz Kundura Fabrikası ile karşılaşabilirsiniz. Hem düğün hem de nişan çekimleri için harika bir malzeme veriyor. Loş ışığı ve tarihi dokusu ile çekimlerinizin büyüsü değişecektir. Fabrikaya gitmeden önce mutlaka randevu almayı, saatlik ücreti ödemeyi unutmayın!

Adile Sultan Kasrı Düğün Çekimi

Üsküdar’da yer alan, mimarisiyle büyüleyen yapıtlardan biri daha… Gösterişli salonları ve muazzam mimarisiyle çekimler esnasında saraylarda yaşayan sultanlar gibi hissedeceksiniz. Hem kasrın içinde hem de bahçece harika pozlar verebilirsiniz.

Hidiv Kasrı Düğün Çekimi

Anadolu yakasında, gelin ve damatların uğrak noktalarından biri daha! Hidiv Kasrı, Tosun Paşa filminden birçoğumuz için tanıdık olabilir. Hem eşsiz bir mimariye hem de nefes kesen bir boğaz manzarasına sahip. Üstelik oldukça hoş bir bahçesi de var!

Haydarpaşa Garı Düğün Çekimi

Tarih ve nostalji dediğimizde Haydarpaşa Garı’nı atlamak olmaz! Vintage bir çekim için benzersiz bir alternatif. Ancak restorasyon çalışmaları tamamlandığında çekimlerin devam edeceğini unutmayın. Bunun için Yolcu İşleri Müdürlüğü ile iletişime geçebilirsiniz!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi