Blog / Düğün Fotoğrafçısı

İnstagram Düğün Fotoğrafçısı 2024

İnstagram Düğün Fotoğrafçısı

İçindekiler

En İyi İnstagram Düğün Fotoğrafçısı 12 Yıldır Sizlerle

İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak şunları söyleyebilirim. Çok mutluyum ve hayatıma birçok bakış açısı kazandırdı.
Aslında kendimi şöyle ifade etmek isterim ;
Neden düğün fotoğrafçısı oldun? diye soracak olursanız, kendimi mutlu hissettiğim sosyal alanlardan bir tanesi olarak görüyorum. Çünkü çok farklı insanlarla tanışıyorum, bu bana çok şey katıyor. Aynı zamanda düğün yemeğimi yemeden ve düğün dansımı yapmadan hiçbir yere ayrılmıyorum. Aslında kendimi bulduğum bir yer düğün.

İnstagram Düğün Fotoğrafçısı

Peki Ya Bana Göre İnstagram Düğün Fotoğrafları Nasıl Olmalı ?

İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak imaja bu kadar önem vermemin nedeni, yukarıdaki anlattıklarıma dayanıyor. 

İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak benim Instagram’da gördüğüm en önemli olay, insanların iyi ve ilginç görünmek adına kırk takla attıklarıdır. Herkes önemli olmak istiyor ve iyi görünmek istiyor. Öyle ki kendisini olduğundan daha farklı göstermeye çalışan insan sayısı hayli fazla. 

İnstagram Düğün Fotoğrafçısı olarak benim işim de insanları olabildiğince doğal ve samimi göstermek. Yani aslında olanı göstermek. 🙂 Düğün saftır. Düğün doğaldır. Düğün içtendir. Düğünün doğasını bugüne kadar değiştirenler moda olarak kalmış ve senelerin içine karışmıştır. Belli dönem ses getirmiş ve kaybolmuştur. 12 yıl boyunca bunun için uğraşıyorum ve düğün fotoğrafını çektiğim tüm çiftlerden olumlu geri bildirimler alıyorum.

Fotoğrafları nasıl çektiğim önemli tabi ki. Çünkü ilk adımı çiftlerin oluşturduğu ortamdan bekliyorum. Eğer eksiklik hissediyorsam kendim içerik ekleyerek düğünü güzelleştirebiliyorum. (Örneğin düğün girişi esnasında düğünlerde kimsenin aklına gelmez düğün tüneli yapmayı?).

İnstagram Düğün Fotoğrafçısı

Eğer çekim yapıyorsam olabildiğince yumuşak ışık tercih edip, doğal olanı samimi olanı ve anı olarak kalabilecek şeyleri yakalıyorum.

En önemliside düğün davetlisi gibi olabilmek. Düğün davetlisi olduğum tüm düğünlerde harikalar yarattım. Aralarına karışıp aileden arkadaşlardan biri olabiliyorum. Bunu yapabildiğimde yapay çekebilme ihtimalim çok az.

Bu işin bir de stüdyo boyutu var tabi ki. İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak çektiğim tüm fotoğrafları editliyorum. Photoshop düzenlemesinde de olabildiğince doğal ve beyaz kalmaya çalışıyorum. Çünkü düğünün doğası bunu istiyor.

Hayal Gücünüzü Harekete Geçiriyorum

Bir resme baktığınızda neler görüyorsunuz? Bu soruyu cevaplandırmak için acele etmeyin. Çünkü resme farklı bir zamanda bakarsanız, ilk zamanda baktığınızdan farklı şeyler görürsünüz. 

İçinde bulunduğunuz ruh hali de resmi anlama durumunuzu etkiler. Ama genel olarak insanlara verilebilen bir etki vardır. İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak bu etkiyi yakalamaya çalışıyorum.

12 yıldan bu yana İnstagram düğün fotoğrafçısı olarak şunu söyleyebilirim ki, benim yaptığım iş aslında insanların hayal gücünü harekete geçirmek. Çünkü her bir fotoğraf, arka planını göstermeden aslında iyi bir hikayeyi anlatır. O anda gördüğünüz resmi yorumlarsınız ama o resmin bir de arka planı vardır. Oradaki hikayeyi de hayal gücünüzü kullanarak siz tamamlarsınız. Çoğu kişi yaptığı bu işin farkında bile olmaz ama sonuçta yapar.

Düğün Fotoğrafçısı İmajı Önemli

Sizin kendinizi nasıl hissettiğiniz önemlidir. Ama karşıdaki insanların sizi nasıl gördüğü daha da önemlidir. Bu şekilde ancak sosyalleşebiliyoruz. Tabi ki herkesin beğenisi farklı. 

Herkesin görmek istediği imaj özellikleri de farklı. Bu durumu Instagram ortamında daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Sosyal medyada 12 yıldan bu yana birçok çiftin fotoğraflarının yer almasını sağladım. Aynı şekilde çalışmaya devam ediyorum.

Bizi biraz daha yakından tanımak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi