Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Gelinler İçin Düğün Öncesi Bakım Önerileri

Her gelin, şüphesiz ki düğün gününde kusursuz görünmek ister. Tahmin edebileceğiniz gibi iyi görünmek emek ister. Bu nedenle düğün gününüz yaklaşırken bir süre öncesinden çalışmalara başlamanız gerekir. Bu süreçte nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı öneriler hazırladık, bol şans!

Beslenme ve Spor

Düğün gününüzden 6-7 ay kadar önce beslenmenize dikkat etmeye başlayın ve sporu hayatınızın bir rutini haline getirin. Çok sıkı bir rejim ya da ağır bir spor rutini olmasına gerek yok. Sürdüremeyeceğiniz ağır rutinler yerine, uzu süreli devam edeceğiniz daha gerçekçi bir rutin oturtmaya çalışın. Emin olun; ‘düzen ve sürdürülebilirlik’ istediğiniz sonuca ulaşmak için anahtar kelimeler.

Cilt Bakımı

Cilt bakımınıza da düğün gününüzden 5-6 ay kadar önce başlayın. Cilt bakımını da ne kadar erken düzene oturtabilirseniz o kadar iyi olur. Böylelikle cildinizde düzelmesini istediğiniz kusurlar varsa işiniz kolaylaşacaktır. Eğer problemli bir cildiniz varsa evdeki rutininizin yanı sıra ayda bir profesyonel destek de alabilirsiniz. İyi bir temizleme ve nemlendirme rutinine güneş koruma kısmını da eklemelisiniz. Mevsim ya da hava durumu ne olursa olsun her gün güneş koruma kremi sürmeye özen göstermelisiniz.

Uyku Düzeni

İyi uyumaya özen gösterin. Uyku, özellikle de bu süreçte hem cildinize hem ruhunuza hem de bedeninize iyi bir destek sunacaktır. Günlük en az 7-8 saat kadar uyumaya dikkat edin. Eğer mümkünse gün ortası kısa şekerlemeler de yapabilirsiniz.

Saç Değişiklikleri

Saçınızda renk değişikliği yapacaksanız düğün tarihinizden 3-4 ay kadar önce aksiyon almalısınız. Aynı şekilde saç şeklinizde de değişiklikler yapmak istiyorsanız erken davranmalısınız. Dolayısıyla olası bir pişmanlık durumunda, geriye dönüş için vaktiniz olur. Ayrıca boya ve kesim işlemlerinden sonra düğün gününe hazırlık amaçlı olarak saç bakımlarınızı da tamamlayabilirsiniz.

El ve Ayak Bakımı

Bir gelin için el ve ayak görünümü de oldukça önemli olabilir. Ölü derelerden arındırmak için el ve ayaklarınıza peeling ve maske uygulayabilirsiniz. Bu rutini düğünden 1 ay önce yapsanız bile yeterli olacaktır. Sonrasında manikür ve pedikür işlemleri ile devam edebilirsiniz.

Spa, Masaj ve Sauna

Biraz da şımarmak lazım! Hem ışıldayan bir cilt hem de rahatlamış bir beden için düğün gününüze sayılı günler kalmışken bir spa günü çok iyi gelecektir. Sauna ile tüm gözenekleriniz açılsın, kaslarınız rahatlasın ardından harika bir masaj ile pamuk gibi olup, düğün hazırlık sürecinin stresinden arınabilirsiniz. Bu sayede düğün gününüzün tadını doya doya çıkarın!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi