Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Gelin Fotoğrafları İçin Yaratıcı Öneriler

Düğün tarihi yaklaşırken, gelin fotoğraflarında yaratıcılık arayışında olan gelin adayları için bazı önerilerimiz var! Yanlarında damat bey olmadan çektirdiği fotoğraflara biraz olsun yenilik katmak isteyen gelinler, bu yazımızda ihtiyacınız olan fikirleri bulabilirsiniz!

İçindekiler

 Aksesuarlarınızın ön planda olduğu pozlar tercih edebilirsiniz!

Düğün Fotoğrafçısı

Gelin fotoğraflarında gelinler ön planda olur elbette ama kadrajın odağında gelin hanıma ait aksesuarlara yere verildiğinde de ortaya hoş kareler çıkabiliyor. Aksesuar olarak; gelin çiçeği, saç aksesuarları veya dekor çiçekler gibi konsepte uygun olabilecek her türlü detayı değerlendirebilirsiniz. Albümünüzde bu tarz aksesuar odaklı fotoğrafların olması hoş bir farklılık yaratacaktır.

Nedimeler olmazsa olmaz!

Her gelin adayının düğün hazırlığı sürecinde destek aldığı yakın arkadaşları vardır. Düğünde nedime olarak konumlanmasalar bile çekimler için nedime rolüne bürünebilirler, değil mi? Hem çekim sırasında oldukça keyifli vakit geçirecek hem de harika anılar oluşturacaksınız. Fotoğraflarda yer alacak tüm yakın arkadaşlarınız ile nedime kıyafetleri içerisinde pozlar vermeyi düşünün deriz!

Hayvanseverleri böyle alalım…

Hayvan dostlarımızla yakın ilişkiler kuran gelin adayları için harika bir fikrimiz var! Eğer ki tatlı bir evladınız varsa mutlaka gelin fotoğraflarınızda kendisine de yer verin. Bir hayvan sahibi değilseniz; atları, kuşları ya da sokak hayvanlarını da fotoğraflarınıza dahil edebilirsiniz. Ortaya bakmaya doyamayacağınız fotoğraflar çıkacağına eminiz!

Doğayla iç içe pozlar…

Ormanlık bir alanda, ayçiçeği tarlalarında, botanik bahçelerde, kırlarda ya da seralarda harika pozlar yakalayabilirsiniz. Aslında doğayla iç içe olabileceğiniz herhangi bir alanda oldukça yaratıcı pozlar yakalayabilirsiniz. Dolayısıyla gün batımları, deniz kenarları da bu konsepte dahil olabilir. Gün ışığını, çiçekleri, ağaçları veya rüzgârı kullanarak sıra dışı pozlar yakalamanız mümkün!

Tarihi binalarda adeta bir klip çekiminde gibi hissedebilirsiniz!

Düğün Fotoğrafçısı

Eski saraylar, konaklar, oteller veya terk edilmiş binalar… Her biri yaratıcı gelin fotoğrafları için ideal ortamlar olabilir. Yarı karanlık, loş ortam yaratılarak verilen pozlar kendinizi adeta bir klip çekiminde gibi hissettirecektir. Elbette açığa çıkan enerji, ortamın atmosferi pozlarınıza da yansıyacaktır.

Güzelliğinizin ön planda olduğu yakın çekim pozları atlamayın!

Aylar öncesinden başladığınız hazırlıklar, onca araştırma boşa gitmemeli! Saçınız, makyajınız, gelinliğiniz, takılarınız kısacası güzelliğiniz tüm detaylarıyla objektife yansımalı. Bunun için en ideal pozlar yakın plan çekimler olacaktır. Düğün fotoğrafçınızla konuşarak birçok farklı stilde yakın plan çekim gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi