Blog / Düğün Fotoğrafçısı

En İyi 10 Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı

Düğün gününüzü ölümsüzleştirmek için düğün fotoğrafçısı seçiminiz kritik önem taşır. Instagram veya Google üzerinde yaptığınız aramalarda yüzlerce düğün fotoğrafçısı ile karşılaşacaksınız ve hangisi ile çalışacağınıza karar vermek biraz zor olabilir. Bunun için seçim yaparken işinizi kolaylaştırabilecek bir liste hazırladık. Belki öncelikli olarak bu listedeki düğün fotoğrafçılarına göz atabilirsiniz!

İçindekiler

1. Fotoğraf Penceresi

Elbette ilk sıraya kendimizi koymaktan geri durmadık çünkü kurulduğumuz ilk günden bu yana en değer verdiğimiz unsur “samimiyet” oldu. Çiftlerimizin mutluluklarını hep en doğal haliyle kameraya almayı hedefledik. Buradan yola çıkarak da: “Düğünlerde düğün fotoğrafçısı kimliğimizle değil, birer düğün misafiri olarak yer alıyoruz!” dedik. Düğün gününüzü tüm doğallığı ile ölümsüzleştirmek isterseniz; Fotoğraf Penceresi ailesi olarak, büyük bir heyecanla yanınızda olmak isteriz.

Bizi daha yakından tanımak için buraya tıklayabilirsiniz!

Düğün hikayelerimize göz atmak için ise buraya tıklayınız!

2. June Weddings

Tecrübeli bir ekiple çalışan June Weddings, yaratıcı fotoğraflar ve sinematik videolar çekiyor. İsimleri, evlilik ve aşk tanrıçası Jüpiter’in eşinden geliyor. Böyle bir isim seçmelerindeki en önemli sebebi; aşk dolu fotoğraflar vaat etmeleriyle ilişkilendiriyorlar. Neslihan Günaydın, Tahir Burak Bal, Doğa Güçlü, Tuğçe Keçeci, Çağatay Gençay, Caner Demir, Mehmet Sina Demiral, Eren Bal, Volkan Çetin, İrem Demir, Burhan Yıldırım, Didem Dayınlarlı ve Umur Özcan gibi isimlerin yer aldığı kalabalık bir ekipleri var. Save the date ve trash date gibi türlerde de hizmet veriyorlar. Aşk dolu ve yaratıcı fotoğraflar için kendilerini tercih edebilirsiniz.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

3. Hayat Ağacı

Hayat Ağacı, profesyonel fotoğrafçı olarak çalışan evli bir çift aslında…  Özellikle düğün fotoğraflarında çalıştıkları çiftlerin kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlıyorlar. Ayrıca çiftlerin neler istediğini ve onlardan neler beklediğini dinlerken kendilerini çiftlerin yerine koyarak ilerlediklerini belirtiyorlar. Sadelik ve doğallıktan yola çıkarak, sanatsal ve yaratıcı kareler çıkarıyorlar. Düğün çekimlerinin yanı sıra; kına geceleri, söz ve nişan törenleri, kutlamalar, mezuniyetler, partiler ve doğum günleri, açılışlar, balolar, galalar ve lansmanlar gibi kurumsal davetler için de hizmet veriyorlar.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

4. İki Hayat Bir Kare

İki Hayat Bir Kare, 2008 yılından bu yana 50’den fazla ülkede ve birçok farklı şekilde düğün fotoğrafları çekmiş. Düğün özelindeki çekimlerde takip edilecek konsepte çiftlerle birlikte karar veriyorlar. Düğün öncesi save the date çekimleri için de oldukça orijinal fikirler sunabiliyorlar. Romantik tarzları, masalsı kareleriyle kendilerine has bir çekim tarzları olduğunu söyleyebiliriz.

Düğün filmlerine göz atmak için buraya tıklayınız!

5. Ufuk Sarışen

Ufuk Sarışen; Wedding Photojournalist Association’a göre Türkiye’nin en iyi, Avrupa’nın ise ilk 50 düğün fotoğrafçı arasında gösteriliyor. Kendisini ‘düğün belgeseli fotoğrafçısı’ olarak nitelendiren ve düğün videolarının herhangi bir konsepti olmadığını belirten Sarışen: “O gün ne yaşanıyorsa hepsi kaydediliyor ve ardından kurgu masasına oturularak o günkü eğlence ve duygusallık dozu ve o günün üzerimizde bıraktığı ruh hali düşünülerek bir video hazırlanıyor.” diyor.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

6. Emre Nesli

Emre Nesli, sinematik ve sanatsal çalışmalarla hayalinizdeki geceyi hikayeleştirmeyi vaat ediyor. Ayrıca en önemli hedefinin; düğün gününün en çarpıcı anlarını belgesel bir ruh ve sanatsal bir bakış açısıyla yakalayıp aktarabilmek olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda, düğün fotoğrafının sadece yan yana durup poz vermekten ibaret olmadığını, günün başından sonuna kadar hüzünlü, eğlenceli birçok anın birlikte yaşandığı bir belgesel fotoğraf alanı olduğunu belirtiyor.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

7. Serenay Lökçetin

Düğün fotoğrafçılığında genelde belgesel tarzını benimseyen Lökçetin, çiftlerden aldığı enerjiye ve hissettiği hikayelere göre çekim yapıyor. Antalya’da hizmet vermesine rağmen; yurtiçi ve yurtdışında birçok çekim gerçekleştirmiş. Almanya, İtalya, Yunanistan ve Amerika gibi birçok farklı ülkeye giderek çiftlerin özel günlerine şahitlik ediyor. Lökçetin; “Her yeni hikâye benim için yeni insanlar ve başka bir heyecan demek.” diyor.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

8. Nilüfer Nalbantoğlu

Çiftleri yansıtan, hikayesi olacak fotoğrafları çektiğini belirten Nalbantoğlu, tüm detaylarda çiftlerin isteklerini ön planda tutuyor. Dolayısıyla çekim öncesinde çiftleri yakından tanımaya ve seçimlerini anlamaya fazlasıyla önem veriyor. Çiftlerle birlikte konseptler belirleyerek, istedikleri mekanlarda çekimleri gerçekleştiriyor. Düğün fotoğraflarının yanı sıra; save the date ve trash day çekimlerinde de hizmet veriyor.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

9. Fidan Kandemir

Hem geleneksel hem de sanatsal çalımalar sunabilen Fidan Kandemir, oldukça geniş bir hizmet yelpazesine sahip. Düğün fotoğrafçısı olarak hizmet veren Kandemir, düğün belgeseli ve hikaye fotoğrafçılığı alanlarında da oldukça başarılı. Doğum, hamilelik, aile, doğum günü, mezuniyet, katalog ve ürün fotoğrafçılığı alanlarında da yer alıyor. Fidan Kandemir, düğün çekimlerinde minimalist ve sade fotoğraflar çekmeyi tercih ettiğini belirtiyor.

10. İsmail Özyurt

İsmail Özyurt; portre, düğün fotoğrafçılığı, moda çekimleri ve sokak fotoğrafçılığı alanlarında hizmet veriyor. Hayatın sokaklarda olduğuna inandığını belirten Özyurt, düğün fotoğrafçılığı ile ilgili tüm görsel belleğe sahip olduğunun altını çiziyor. Çiftlerin özenle hazırlandığı günleri yıllar sonra aynı duyguları yaşayarak hatırlamalarını önemsediğini belirten Özyurt, bunu sağlamak için çiftlerin isteklerini anlamaya fazlasıyla önem veriyor. Ayrıca yaratıcı detaylar ile çiftlerin spontane anlarını belgesel tarzında fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyor. Vintage fotoğraf çekimi, düğün hikâyesi, save the date ve trash day çekim türlerinde de çalışmalar yapıyor.

Portfolyoya göz atmak için buraya tıklayınız!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi