Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Dünyanın En Pahalı 10 Düğünü

Her çift belki de hayatlarının unutulmayan günlerinden biri olan düğünlerinin en iyi şekilde yapılmasını ister, elbette maddi imkanlarının el verdiği boyutta… Ancak, birazdan duyacağınız paralar dudağınızı uçuklatabilir!

İçindekiler

10. Wayne Rooney ve Coleen McLoughlin / 8.3 milyon dolar

2008’de İtalya Cenova yakınlarındaki Cervara Manastırı’nda, Manchester United’ın ünlü futbolcusu Wayne Rooney ile Coleen McLaughlin dillere destan bir düğün ile hayatlarını birleştirdi. Aslında oldukça küçük bir katılımcı sayısı vardı. Aile fertlerinden oluşan 15 kişinin katıldığı bu düğün için 8.3 milyon dolar harcamak bize hem çok havalı geldi hem de anlamakta biraz güçlük çektik. Bu düğünde İrlandalı müzik grubu “Westlife” çiftimiz için şarkılarını çaldı. Misafirlerin her biri özel jetlerle alındı.. Ayrıca düğün kutlamaları dört gün sürdü ve milyon dolarlık bir yatta partiler yapıldı. Az kişi ile öz bir düğün olmuş diyoruz.

9. Michael Jordan ve Yvette Prieto / 11.1 milyon dolar

Meşhur NBA yıldızı Jordan ve Kübalı model Prieto, 2013 yılında Florida’daki bir kilisede evlendi. Prieto, Swarovski kristalleriyle süslenmiş oldukça maliyetli bir gelinlik tercih etmişti. Düğünde K’Jon, Robin Thicke ve Ushergini ünlü isimler sahne aldı.

8. Kim Kardashian ve Kanye West / 12 milyon dolar

Söz konusu Kim Kardashian olunca elbette konuşulan paraların dudak uçuklatmaması şaşırtıcı olurdu. Kendisinin sadece Givenchy marka gelinliği için yarım milyon dolar harcadığı biliniyor. Düğün mekânı için 400 bin dolar, düğün pastası için ise 7 bin dolar, düğün misafirlerinin saç ve makyajları için ise 65 bin dolar harcandığı söyleniyor. Yalnız kabul edelim; düğün misafirlerinin saç ve makyaj masraflarını karşılamak güzel bir jest olmuş.

7. Prens Abdul Malik ve Dayangku Raabi’atul / 31 milyon dolar

Brunei sultanının en küçük oğlu Prens Abdul Malik, 2015 yılında 11 gün süren bir düğün ile Dayangku Raabi’atul ile evlendi. Çift, elmaslarla süslenmiş altın kıyafetlere giymişti. Yaklaşık 5 bin kişilik bir davetlinin katılımı ile gerçekleşen düğün için 1788 odalı sarayı tercih etti.  

6. Angela Yeung ve Huang Xiaoming / 33.5 milyon dolar

Çinli aktris, şarkıcı ve model Angela Yeung ile aktör Huang Xiaoming 2015 yılında Şangay’da evlendi. 2 bin kişinin katılımı ile gerçekleşen bu düğünde, çiftin salondaki ekranlardan holografik görüntülerinin yayınlanması epey konuşulmuştu.

5. Prens William ve Kate Middleton / 38.7 milyon dolar

2011 yılında Londra’daki Westminster Abbey’de yapılan bu düğün için yaklaşık 32 milyon doları güvenliği sağlamak için harcandı. Kate Middleton’ın üzerinde gördüğünüz bu özel tasarım gelinlik için ise 434 bin dolar harcandı.

4. Prens Harry ve Meghan Markle / 45 milyon dolar

LONDON, ENGLAND – NOVEMBER 27: Prince Harry and actress Meghan Markle during an official photocall to announce their engagement at The Sunken Gardens at Kensington Palace on November 27, 2017 in London, England. Prince Harry and Meghan Markle have been a couple officially since November 2016 and are due to marry in Spring 2018. (Photo by Chris Jackson/Chris Jackson/Getty Images)

Prens Harry ve aktris Meghan Markle, 2018’de İngiltere’deki Windsor Şatosu’nda hayatlarını birleştirdi. Markle’ın şık ve modern, Givenchy markalı gelinliği için 135 bin dolar ödendi. İngiliz kraliyet ailesine yaraşır şekilde yine bu düğün için de yalnızca güvenlik için 40 bin dolar harcandı.

3. Vanisha Mittal ve Amit Bhatia / 78 milyon dolar

Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Lakshmi Mittal’ın kızı ve bankacı Amit Bhatia 2004 yılında görkemli bir düğünle evlendi. 5 gün boyunca süren düğün, Fransa’daki Versay Sarayı’nda yapıldı. Misafirler düğüne jetlerle getirildi ve ünlü pop star Kylie Minogue sahne aldı.

2. Mukesh Ambani ve Ajay Piramal / 100 milyon dolar

5 gün 5 gece süren bir Hint düğünü düşünün! Üstelik konukları arasında Hollywood ve Bollywood dünyalarından önemli isimler var. 2 bin kadar davetlinin katıldığı düğüne tüm misafirler özel uçak ile getiriliyor. Hatta misafirlerin günlerce sürecek bu düğünü takip edebilmeleri için özel olarak aplikasyon bile geliştirildi. Böyle bir düğünde elbette bir star sahne almalıydı ve o da Beyonce oldu. Ayrıca düğün misafirlerine Dolce&Gabbana markasından çeşitli hediyeler ve pırlanta bileklikler verildi. Böyle bir düğüne misafir olmayı kim istemez ki!

1. Lady Diana Spencer ve Prens Charles / 110 milyon dolar

Dünyanın en pahalı düğünü olarak namını koruyan bu kraliyet düğünü 1981 yılında gerçekleştirildi. O dönemin koşulları ile düşündüğümüzde fazlasıyla masraflı bir kraliyet düğünü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Elbette yine güvenlik önlemleri için 600 bin dolar harcanmış. Sonuçta bir kraliyet düğününün olmazsa olmazı güvenlik…

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi