Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğününüzde Mutlaka Çektirmeniz Gereken 10 Düğün Pozu

Düğünlerimizden geriye kalan en değerli hatıraların başında düğün fotoğrafları geliyor. O fotoğraflara her baktığınızda düğün gününüz ne kadar geride kalmış olsa olursa olsun o günü tekrar yaşarsınız. Bu nedenle düğün günü yapılan çekimler çok önemli. Bunun için elbette nasıl bir düğün fotoğrafçısı ile çalıştığınız da çok önemli.

Fotoğraf Penceresi olarak bu işe ilk başladığımız günden beri savunduğumuz iki şey var; samimiyet ve doğallık! Çalıştığımız çiftlerle ne kadar samimi bir iletişim kurarsak kadraja yansıyanların da o bir kadar doğal ve samimi olacağına inanıyoruz. Bu yüzden aslında poz vermekten önce bu iki kavramın geldiğini düşünüyoruz. Fakat klasikleşmiş ancak, yine de bazı özel anları ve duyguları temsil eden, olmazsa olmaz diyebileceğimiz bazı düğün pozları var. Bunlardan 10 tanesini bir araya getirdik. Bu düğün pozları dışında kalan her şey, düğün fotoğrafçınız ile kurduğunuz iletişim doğrultusunda kendiliğinden kadraja yansıyacaktır.

İçindekiler

1. Evden Çıkış

Özellikle Türk kültüründe, gelinin evden çıkış anı çok önemlidir çünkü kuş, yuvadan uçuyordur. Gelin hanımın ailesi ile vedalaştığı ve çoğu zaman duygusal anların yaşandığı bu dakikaların fotoğraflanması hoş bir anı bırakacaktır.

2. Saç ve Makyaj Yapımı (Hazırlık Aşaması)

Ağırlıklı olarak her ne kadar saç ve makyaj anında gelinler kameraya alınıyor olsa da damat beylerin de hazırlık aşamalarının mutlaka çekilmesi gerektiğine inanıyoruz. Hazırlık aşamasındaki o heyecan hem gelin hem de damatların yüzünden okunur.

3. İlk Görüş

Hazırlıklar tamamlanıp, gelin ve damadın bir araya geldiği, birbirlerini ilk gördükleri an… Belki biraz gözler dolar, çoğunlukla şaşkınlıkla karışmış bir gülümseme vardır ve bu ifadeler kameraya alınmaya değer!

4. Gelin Ayakkabısı Altına Yazılan İsimler, Gelin Duvağı ve Gelin Buketi

Gelin ayakkabısının altına kimlerin isimleri yazıldı, gecenin sonunda kimlerin ismi silindi, kimlerin ki kaldı? Gelin ve damadın bu soruların cevaplarını sevdiklerine borçlu olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca gelin hanıma dair bazı detaylar, ayrıca kameraya alınmalı. Duvak ve buket gibi…

5. Gelin Portresi

Çift olarak fazlasıyla poz veriliyor ancak gelinin ayrı bir portresi olması oldukça şık bir anı. Saç, makyaj, duvak veya gelin buketine dair detaylar da gelin portrelerinde öne çıkabiliyor.

6. Damat Portresi

Gelin hanımın portresi olur da damat beyin olmaz mı? Jilet gibi bir damatlık içerisinde, karizmatik bir portre damat beylere de fazlasıyla yaraşır!

7. Yakın Plan

Duyguların en yoğun şekilde kameraya yansıdığı anları yakalamanın en önemli yollarında biri de yakın planda çekilmiş pozlar. Romantik bir poz için yakın plan çekimleri atlamamak gerekir.

8. İlk Dans

Düğün boyunca tüm gözler gelin ve damadın üzerindedir ancak, ilk dans başkadır. Herkes pür dikkat onları izlerken, romantik bir şarkı eşliğinde edilen ilk dansın kadraja alınması olmazsa olmazlardandır.

9. Damat Gelini Öperken

Damadın gelini öptüğü pozlar, genelde nikah kıyıldıktan hemen sonra çekilse de damat beyin gelini öpmek için nikah kıyımının şart olmadığını düşünüyoruz 😊

10. Gelin ve Damat, Sevdikleri ile Dans Ederken

Elbette bir düğünün ruhunu yansıtan en iyi pozlar, herkesin eğlenip dans ederken kameraya yakalandığı pozlardır. Bu yüzden gelin ve damadın sevdikleriyle birlikte pistte çılgınlarca dans edip, şarkılar söylediği pozlar oldukça kıymetlidir.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi