Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğün veya Nikah Sonrası ‘After Party’ İçin Öneriler

Son dönemlerde, sabahlara kadar eğlencenin dibine vurmak isteyen çiftler için düğün veya nikah sonrasında ‘after party’ düzenlemek oldukça popüler oldu. Söz konusu after party’ler zaman zaman yakın birkaç akrabanın da dahil olduğu ama çoğunlukla ‘sadece arkadaşlarla’ düzenlenen eğlenceler… Eğer ki after party düzenlemek isterseniz bilmeniz gereken bazı detaylar var. Tüm bu detayları önerilerimizle birlikte sizin için derledik!

İçindekiler

Öncelikle davetli listesine karar verin.

After party düzenleme hayali kuran çiftlere ilk önerimiz; davetli listesi oluşturmak. After party öyle bir organizasyon ki davetliler kısmında biraz dikkatli olmanız gerekebilir. Elbette yaş ortalamasının çok da üstünde kalmayacak yakın akrabalarınızı davet edebilirsiniz ama önerimiz arkadaş çevrenize ağırlık vermeniz olacak. Böylelikle hem eğlence konusunda bir uyum yakalanacak hem de eğlencenin dozu daha rahat aşılabilecek. Davetli listenizin 45-50 kişi civarında olması beklenen bir durum. Genelde bu sayının nispeten kalabalık denilebilecek bir sayı olduğunu da unutmayın. Listeniz netleştikten sonra sayıya uygun mekân arayışına girebilirsiniz.

Nasıl bir eğlence hayal ediyorsunuz?

Davetli listesini netleştirdikten sonra ikinci adım olarak eğlence türünü netleştirmenizi öneririz. Yine buna bağlı olarak uygun bir mekân bulmak daha da kolaylaşacaktır. İlk olarak saat aralığını belirleyin. Ortalama bir after party için en fazla 4-5 saat, en az da 2 saat ayırmanız gerekir. Eğer sadece içecek servis edilmeyecekse atıştırmalık tarzında, gece saatlerine uygun ikramlıklar tercih etmelisiniz. Müzik konusu tamamen zevklerinize kalmış… Tarzınıza uygun olduğunu düşündüğünüz bir DJ’in çaldığı mekânı tercih edebilirsiniz. Yanı sıra özel bir mekân ayarladıysanız yine beğendiğiniz bir DJ ile anlaşabilirsiniz ya da detaylı bir play list hazırlayabilirsiniz. Aslında bu konu tamamen bütçeniz ve zevkleriniz ile alakalı… Yine mekânı da zevkinize ve bütçenize göre; havuz başı, gece kulübü, kiralık villa, özel bir restoran veya bahçe olarak bakabilirsiniz.

Nasıl giyinilmeli?

After party denildiğinde esas olay eğlenmek olduğu için en rahat olacağınız bir kıyafet kombini yapmakta fayda var. Bu, hem düğün sahibi olarak sizin için hem de misafirleriniz için geçerli. Özellikle gelin hanımlar bu parti için rahat bir elbise ve rahat ayakkabılar tercih etmeli ki gönlünce dans edebilsin. Yerlere kadar uzanan ya da kısa ama fazla kabarık bir elbise tercih etmemelisiniz. Rengin beyaz olma şartı yok ancak, gelin olarak buna hakkınız var 😊 Topuklu şartı deseniz o da yok! Dolgu topuk spor ayakkabılar bile giyebilirsiniz. Unutmayın öncelik doya doya eğlenmek! Damat beyler ise damatlığından kurtulmak isteyebilir. Bunun için rahat bir keten takım ideal olacaktır.

Biraz farklılık katmaya ne dersiniz?

“Eğlenmek için dans ve müzik yetmez, farklılık katmak lazım” diyenler için de önerilerimiz var. Bunun için 80’ler veya 90’lar tarzında bir konsept seçebilirsiniz. O döneme ait müzikler eşliğinde eğlenirken, kıyafet konseptini de buna dahil edebilirsiniz. Yine o döneme ait aksesuarlar hazırlatıp davetlilerinize dağıtabilirsiniz. Dönem dışında da eğlenceyi biraz daha körüklemek için çeşitli komik aksesuarlar yaptırabilirsiniz. Aksesuarlara; hangover kitler, topuklulardan yorulan hanımlar için süslü terlikler, maskeler, peluşlar, peruklar, şapkalar, gözlükler veya ziller dahil olabilir. Özellikle de alkolü fazla kaçıranlar için minik hangover kitler fazlasıyla iş görecektir! Hangover kiti içerisine; ağrı kesici, naneli ya da mentollü şekerler, bitki çayı veya minik hazır kahveler gibi malzemeler koyabilirsiniz.

Peki ya fotoğraflar?

Eğlencenin dibine vurulan bu partide mutlaka bir fotoğrafçı olmalı! Eğer anlaştığınız bir düğün fotoğrafçısı varsa onunla devam edebilirsiniz. Ancak, bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmadıysanız sırf bu after party için bile özellikle bir fotoğrafçı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Böylesine özel ve eğlencenin doruklarına çıkıla bir partinin ölümsüzleşmesi gerekir. Üstelik siz sevdiklerinizle eğlenirken fotoğraf işini yakın bir arkadaşa yüklemek ya da düşünmek zorunda kalmamış olursunuz. Özellikle bu tür partilerde daha önce yer almış bir fotoğrafçı ile çalışmanız ilk kriteriniz olsun. Sonrası fotoğrafçı ile yakaladığınız uyum, anlaşabilme ve samimiyet. Seçtiğiniz fotoğrafçı en özel anlarınızı heba etmeden ölümsüzleştirmeli, değil mi? Eğer partinizde düğün misafirleri arasına karışacak, en az sizin kadar eğlenecek ve ortamın aurasını en doğal şekilde kameraya alacak bir fotoğrafçı arıyorsanız tıklayın, tanışalım!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi