Blog / Düğün Fotoğrafçısı / Düğün Hikayeleri

Düğün Hikayesi 2023 Melis ve Erdem’in Birlikte Yazdıkları Masal:

Bir zamanlar, Melis ile Erdem’in hayatları, aşkın en güzel ritmiyle buluştu. Bu büyülü birliktelik, düğün günlerinde bütün ihtişamıyla bir düğün hikayesine parladı. Gelin hazırlıkları serüveni, Melis’in nedimeleri arasında yaşandı; gülüşler, hazırlıklar ve heyecan dolu anlarla hatıralarda yer aldı.

Düğün Hikayesi : Gelin Alma Merasimi

Melis’in evinden yükselen sevinç ve coşku dolu eğlenmelerle gerçekleşti. Bando takımının neşeli ezgileri eşliğinde, sevgi dolu bir atmosferde arkadaşlarıyla eğlendi. Ardından, düğün mekanına geçişleri, bir masalın sayfalarının arasında kaybolmuşçasına gerçekleşti.

Düğün, birbirine kenetlenen iki kalbin resmiyle muazzam bir nikah töreniyle başladı. Aşkın en güzel sözcükleri, o kutsal anlarda dile getirildi. Bu anlar, sadece Melis ile Erdem için değil, o anı paylaşan herkes için unutulmazdı. Nikahın tamamlanmasının ardından, eğlenceye geçildi; dans, neşe ve dostluk, düğün mekanını sarhoş edercesine doldurdu.

Melis ile Erdem’in düğün hikayesi, bir masalın sayfalarından sıyrılıp gerçek dünyada yankı buldu. Bu masalda aşk ve mutluluğun en güzel renkleriyle boyandı. Ve onlar, bu masalın kahramanları olarak, birbirlerine sevgi dolu bir geleceğin ilk adımlarını attılar. Gelecek, bu iki sevgilinin birlikte yazdığı, her satırı aşkla dolu, eşsiz bir hikaye olacak.”

Bizi biraz daha yakından tanımak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Aynı zamanda instagramdayız  🙂

Wedding Story 2023
Melis and Erdem’s Story Written Together

Once upon a time, Melis and Erdem’s lives met with the most beautiful rhythm of love. On their wedding day, this magical union shone in all its splendor into a wedding story. The adventure of bridal preparations took place among Melis’s bridesmaids; memories of smiles, preparations and moments full of excitement.


It took place with joy and enthusiasm rising from Melis’ house. Accompanied by the joyful melodies of the marching band, she had fun with her friends in a loving atmosphere. Then, their transition to the wedding venue took place as if they were lost in the pages of a fairy tale.

The wedding started with a magnificent wedding ceremony with a picture of two interlocking hearts. The most beautiful words of love were spoken in those sacred moments. These moments were unforgettable not only for Melis and Erdem, but for everyone who shared that moment. After the ceremony was over, the fun began; dancing, joy and friendship filled the wedding venue like intoxication.

Melis and Erdem’s wedding story has stepped out of the pages of a fairy tale and resonated in the real world. This fairy tale was painted with the most beautiful colors of love and happiness. And as the heroes of this fairy tale, they took the first steps of a future full of love for each other. The future will be a unique story written by these two lovers together, each line filled with love.”

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi