Blog / Düğün Fotoğrafçısı

1. Düğün Hikayesi Hakkında Merak Edilenler

Çiftlerin düğün günlerine dair sıklıkla tercih ettiği çekim türlerinin başında düğün hikayeleri geliyor. Düğün gününün tüm detaylarıyla kameraya alındığı düğün hikayeleri, çiftler için değerli bir hatıra olduğu için önemi büyük! Dolayısıyla bu yazımızda düğün hikayesi hakkında en çok merak edilenlere yer vereceğiz.

İçindekiler

Düğün belgeseli kaç kamera ile çekilir?

Genelde tek kamera tercih edilir ancak elbette ayrılan bütçeye göre çift kamera çekim yapılabilir. Fakat nitelikli bir düğün filmi için tek kamera profesyonel ellerde yeter de artar! Üç kameradan daha fazlasına da ihtiyaç yoktur. Kamera sayısı arttıkça nitelikli çalışmak daha zor bir hal alıyor.

Düğün hikayesi için müzik seçimi nasıl yapılır?

Müzik, düğün filminizi bambaşka yerlere taşıyabileceği gibi enerjisini düşürebilecek bir etkiye de sahiptir. Bu nedenle hikayenin, çiftin ve görüntülerin enerjisine uygun bir müzik seçilmelidir. Bu noktada çiftin neşeli, hareketli, slow veya romantik gibi bir tür isteği olup olmadığı da sorulabilir.

Düğün hikayelerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Instagram hesabımızdan bizi takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz!

Düğün hikayesi çekiminde kaç kişi görev alır?

Genellikle düğün hikayesi çekimlerinde düğün fotoğrafçısı olarak 2 veya 3 kişinin katılımı yeterli oluyor. Tek kişi yetersiz kalacaktır ancak 2 kişi ortalama olarak yeterli oluyor diyebiliriz.

Düğün hikayesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi