Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Gününde En Çok Unutulan Şeyler

düğün günü

Aylarca süren hazırlıkların ardından beklenen gün geldi, çattı! Belki de önceden her detayı titizlikle düşündünüz, planladınız fakat ne yazık ki o günün heyecanı ve koşturmacası içinde yine de unutulan, atlanan şeyler olabiliyor. Bunun önüne geçebilmek adına ‘unutma’ ihtimaliniz olan her şeyi önceden hazırlamak, işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. İşte, düğün gününde en çok unutulan şeylerin bir listesi…

İçindekiler

Yedek Ayakkabı

Elbette topuklu düğün ayakkabıları haricinde yine gelinliğinizle uyumlu rahat bir ayakkabınız olacaktır. Fakat burada kastettiğimiz şey aslında yedeğin de yedeği… Topuklu ayakkabılar ayağınızı mahvedebilir ve bu durum için yanınıza aldığınız yedek bir babet ayakkabı bile ayağınızın rahat etmesine yetmeyebilir. Bu yüzden yanınızda mutlaka daha önceden giydiğiniz, huyunu suyunu bildiğiniz bir ayakkabınız olsun, gelinliğinizle uyumsuz bir ayakkabı da olsa… Çünkü topuklu ayakkabıların ayaklarını yara yapması gibi bir durumda giyeceğiniz babet ayakkabılar da canınızı yakabilir. Dolayısıyla daha önceden tanıdığınız bir ayakkabı bulundurmak büyük bir avantaj sunar.

Tazelenecek Makyaj Malzemeleri

En çok unutulan detaylardan biri de tazeleme gerektirecek makyaj malzemeleridir. Düğün günü boyunca sürekli hareket halinde ve insanlarla temas halinde olacaksınız. Üstelik uzun saatler boyu yüzünüzde kalacak bir makyaj söz konusu… Bu nedenle bir süre sonra makyajınızı tazelemeniz gerekecek. Bunun için düğün günü öncesinde ufak da olsa bir makyaj çantası hazırlayabilirsiniz. İçine; fondöten, pudra, ruj ve allık atabilirsiniz.

Yedek Gömlek

Elbette damat beyler için de bir önerimiz var! Gün boyu koşturma halinde olunca terleme veya çeşitli kazalara maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle yanınıza yedek bir gömlek unutmamalısınız. Genellikle yedek gömlek detayı da sıklıkla unutulur. Özellikle herhangi bir içecek dökülmesi durumunda yedek gömlek kurtarıcınız olacak!

Atıştırmalıklar

Düğün gününde unutulan şeyler arasında bir numaraya yemek yemeyi ve su içmeyi de koyabiliriz. Onca koşturma ve dansa boş bir mide ne kadar dayanabilir? Gelin ve damat adaylarımız mutlaka gün içerisinde minik atıştırmalıklar atmayı ve su içmeyi unutmamalıdır. Aylar süren hazırlık sürecinde, özellikle de stres yapan çiftler kendine bakmayı ihmal edebiliyor. Beslenme düzenine dikkat etmeyebiliyor. Bu nedenle çiftler düğün gününde de enerji kazanmak adına mutlaka bir şeyler atıştırmaya özen göstermeli.

Şarj Aleti

Günümüzün akıllı telefon dünyasında şarj aleti kritik bir nimet konumunda. Düğün günü telefonunuza bolca ihtiyacınız olabilir. Dolayısıyla şarj aletinizi bir gece önceden çantaya atmakta fayda var!

Takılar İçin Çanta

Takıları topladınız, peki tüm takıları nereye koyacaksınız? Bu noktada takılar için bir çanta organize etmeniz gerekiyor. Takılar kimin sorumluluğunda olacaksa o kişiye ayarladığınız bu çantayı teslim etmeyi unutmayın.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi