Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafları İçin Yaratıcı Fikirler 2022

İçindekiler

Düğün Fotoğrafları İçin Yaratıcı Fikirler burada…

Düğün fotoğrafları, geriye dönüp baktığınızda anılarınızı taze tutacak, canlandıracak en önemli donelerdir. Bu nedenle içinize sinmesi, o günkü hislerinizi en iyi şekilde yansıtması oldukça önemlidir. Anılar silikleşse bile fotoğraflar kalır. Dolayısıyla düğün fotoğraflarınızı daha yaratıcı ve daha farklı konumlandırmak, yıllar sonra bile o fotoğraflara baktığınızda yüzünüzde hoş bir tebessüm oluşması için de önemlidir. Peki, düğün fotoğraflarınıza ‘fark’ katacak neler yapabilirsiniz?

Tarihi, eski bir bina tercih edebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafları İçin Yaratıcı Fikirler

Son dönemde denenmeye başlansa da aslında eski tarihi binaları düğün fotoğraflarında çok sık görmüyoruz. Düğününüzün genel konsepti vintage olmasa bile fotoğraflarda bu esintiyi yakalamak hiç de fena olmayabilir. Tarihi binaların önünde ya da imkânınız varsa içerisinde oldukça hoş pozlar verebilirsiniz. Bu tarz binaların fotoğraflarınıza hem gizemli hem de mistik bir hava katacağına emin olabilirsiniz. O binanın geçmişi, yaşanmışlıkları pozlarınıza ve modunuza öyle iyi işleyecek ki; düğün fotoğraflarınızın aurası değişecek.

Hayvan dostlarınızı da dahil edin.

Düğün Fotoğrafları İçin Yaratıcı Fikirler

Hayvanseverler için belki de söylememize gerek bile kalmayacak bir detay ancak, yine de bu fikri paylaşmak istedik. Hayvan dostlarımıza pozlarınıza ekleyerek ortaya adeta içleri ısıtan kareler çıkarabilirsiniz. Hem onlar sayesinde vereceğiniz pozlar çeşitlenecek hem de sevimli pozlar yakalayacaksınız.

Komik birkaç pozdan zarar gelmez!

Düğün Fotoğrafları İçin Yaratıcı Fikirler

Düğün fotoğraflarınız için uçuk kaçık pozlar hayal etmiyor olabilirsiniz. Oldukça klasik bir konseptin içine dahi komik veya şımarık birkaç poz dahil edebilirsiniz. Belki internette gördüğünüz o muazzam yaratıcı (!) photoshop eklemelerinin eklendiği pozlardan birkaçını deneyebilirsiniz. Hani şu damadın avucunun içine gelin hanımın shop ile oturtulduğu ya da gökyüzüne gelin hanımın suratının yer yer döşendiği pozlardan olabilir! Sonuçta yaratıcılık dendiğinde konu oldukça kişisel bir yere çekildiği için ‘saçmalamanın’ ya da biraz eğlenmenin bir sınırı yok, öyle değil mi?

Gece fotoğraflarına ne dersiniz?

Evet, en güzel ışık gün ışığıdır ancak, yaratıcılık işin içine giriyorsa karanlıkta sıra dışı çekimler yapılabilir. Ormanda veya kumsalda ateş başında ya da şehirden uzak, yıldızların altında harika pozlar yakalayabilirsiniz. Üstelik gelişen teknoloji sayesinde gece de mükemmel kareler yakalayan fotoğraf makineleri ve ekipmanlar mevcut. Yeter ki işinin ehli bir düğün fotoğrafçısı ile çalışın!

Peki, sadelik de ‘yaratıcılık’ ile ilişkili midir?

Düğün Fotoğraflarınız İçin Yaratıcı Fikirler

Bizce cevap, “evet”! Son dönemde neredeyse hiçbir çiftin anne babalarımızın döneminde olduğu gibi sade, gösterişten uzak ya da kapalı alan çekimleri yapmak istemiyor çünkü sıkıcı ya da sıradanmış gibi algılıyorlar. Ancak, daha önce de söylediğimiz gibi işinin ehli bir düğün fotoğrafçısı ile bu pek de düşündüğünüz gibi olmayabilir. Sadelikten uzak akımların aksine inatla sadeliği ve doğallığı korumak tam da hayalini kurduğunuz bir yaratıcılık sunabilir. Belki sosyal medyada denk gelmişsinizdir; bu konuda en başarılı milletlerden biri Koreliler! Dümdüz bir arka fonla bile oldukça hoş pozlar verebiliyorlar çünkü anahtar kelime doğallık!

Belki de detaylar içinde boğulmak ya da çok yaratıcı olmalı diye çırpınmak işleri daha karmaşık hale getiriyordur, ne dersiniz?

Bizi biraz daha yakıdan tanımak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Ve aynı zamanda İnstagram’da sizinle takipleşmek isteriz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi