Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafı Çekiminde Önemli Detaylar Neler?

Düğün fotoğrafları, geriye dönüp baktığınızda anılarınızı taze tutacak en önemli çıktılardır. Bu nedenle içinize sinmesi, o günün ruhunu en iyi şekilde yansıtması oldukça önemlidir. Peki, düğün fotoğrafı çekiminde önemli detayların neler olduğunu biliyor musunuz?

İçindekiler

Gelin çiçeği ve damat yaka çiçeği seçimi

Ufak aksesuarlar gibi görünse de düğün fotoğraflarında gelin çiçeğinin ve damat yaka çiçeğinin önemi büyüktür. Solmuş çiçeklerle düğün fotoğraflarınızdaki diğer detayları ne kadar iyi tutarsanız tutun istediğiniz görünümü almayacaksınız. Üstelik bunlardan biri bile eksik olsa yine istediğiniz sonucu göremeyebilirsiniz. Konseptle ve elbette zevklerinizle uyumlu bir gelin çiçeği ve onunla uyumlu bir yaka çiçeği düğün fotoğraflarınıza renk katacaktır. Gelin çiçeği demetinden hazırlanmış bir yaka çiçeği oldukça hoş bir uyum yakalamanıza yardımcı olur.

Damat beylerin dikkatine: papyon ve kravat gibi detaylar da önemli!

Yine papyon, kravat veya saat gibi detaylar da düğün fotoğrafları için çok kritik detaylar olarak algılanmayabilir ancak bu konu da oldukça önemli! Damatlık ve damat beyin tarzı ile uyumlu aksesuarlar seçilmesi gerekiyor. Özellikle de hiçbir detayın başlı başına gösterişli ve dikkat çekici olmamasına dikkat edin ki diğer detaylar gölgede kalmasın.

Gelin hanımlar için de makyaj ve saç detayları kritik!

Saç ve makyaj da görünümünüzü bambaşka noktalara taşıyabileceği için düğün fotoğrafı çekimlerinde önemli bir etkendir. Burada özellikle gelinlerin saç ve makyaj seçimi üzerinde durmak istiyoruz çünkü damat beylerin saç konusunda işi nispeten daha kolay. Özellikle makyaj, her ışık ve açıdan bambaşka görünebiliyor ve ifadeyi değiştirebiliyor. Bu nedenle alanında profesyonel olan biri ile çalışmak önemli ve gerekirse düğün günü öncesinde saç provası olduğu gibi makyaj provası da yapılmalı.

İstediğiniz pozların önceden taslak da olsa planlamasını yapın!

Beğendiğiniz düğün pozlarının mutlaka kendinizce bir taslağını çıkarın ve daha sonra bunları düğün fotoğrafçınızla paylaşın. Pozları netleştirmek için çekim gününü beklemenize gerek yok. Bu sayede içiniz de rahat etmiş olur hem de düğün fotoğrafçınız beklentilerinizi anlamış olur. Aynı zamanda siz de çekimler esnasında zorlanmadan pozlara girebilirsiniz.

Sadece keyfini çıkarın ve hatta bir çekimde olduğunuzu unutun!

Evet, bu herkes için hele ki o heyecanla pek mümkün görünmüyor ama emin olun ki birçok taktikten daha çok işe yarıyor. Düğün fotoğrafçınızın, kameranın varlığını unutup eğlenmeye ve o anların tadını çıkarmaya bakın. Böylelikle zaten yüzünüzdeki o ifadeler kameraya olduğu gibi yansıyacaktır. Doğal, samimi ve içten pozlar isteyen çiftler için bu tavsiyemiz belki de diğer tüm detaylardan önce geliyor. Elbette bu koşulun oluşabilmesi için düğün fotoğrafçınızla kurduğunuz iletişimin samimiyet derecesi de önemlidir. Sizi rahat ettirebilmeli ve açıkça, yakın bir iletişim kurabilmeli.

Doğallık ve samimiyeti çekimlerinde ilk sıraya koyan bir düğün fotoğrafçısı ile iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Bizi Instagram’dan takip etmek isterseniz de buraya tıklayabilirsiniz!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi