Blog / Düğün Fotoğrafçısı

2022 Düğün Fotoğrafçısına Ne Kadar Bütçe Ayırmak Gerekir?

Türkiye’de düğün fotoğrafçısı için ayrılan bütçenin dünyanın birçok yerine göre çok daha az olduğunu biliyor muydunuz?

Ülkemizde ortalama olarak düğün hikayesi için gerekli bütçe 3.000 TL – 6.000 TL arasında değişirken, dış çekimler için gereken bütçe ise 1.500 TL – 2.500 TL arasında değişiyor. Ülkemizde düğün fotoğrafçılarına ayrılması gereken bu fiyat aralığıyla dünya çapında birçok ülkeye göre geride olduğumuzu söyleyebiliriz.

düğün fotoğrafçısı

Çekimin yapılacağı mekâna ve kaliteye bağlı olarak fiyat aralıkları değişkenlik gösterebilir!

Seçtiğiniz mekâna ve işin kalitesine göre fiyatlar değişkenlik gösterirken; düğün tarihi ve düğün konsepti de düğün fotoğrafçısı için ayıracağınız bütçeyi etkileyebiliyor. Bu nedenle düğün fotoğrafçısı için ayıracağınız bütçeyi belirlemeden önce isteklerinizi detaylandırmanız faydalı olacaktır. Düğün Fotoğrafçınız sizi ne kadar iyi anlarsa ortaya hem bir o kadar içinize sinen bir iş çıkacak hem de bütçeniz netleşecektir.

Ortalama olarak dış mekân çekimleri 2-3 saat kadar vakit alabiliyor. Dış mekân çekimlerini düğün gününüzde veya düğün gününüzden birkaç gün önce organize edebilirsiniz. Harcanan vakit ve seçtiğiniz mekâna göre değişiklik gösterebilen dış mekân çekimleri için 1.500 TL ile 2.500 TL arasında ortalama bir bütçe düşünebilirsiniz. Ekstra olarak değerlendirilebilecek bir kişisel istek söz konusu ise bunu ayrıca değerlendirmeniz gerekebilir. Ancak yine de unutmamanız gereken önemli bir detay var ki o da seçeceğiniz düğün fotoğrafçısının popülerliği ve kalitesi… Hayatınızın en önemli günlerinden biri olan düğününüzden geriye kalan fotoğraflara ya da düğün filminize her baktığınızda o günü ve sizi en iyi şekilde yansıtan bir işin ortaya çıkması belki de en az ayıracağınız bütçe kadar önemli olabilir.

Düğün hikayesi çekimi için ayırmanız bütçe aralığı daha geniş!

Özellikle son dönemlerde daha sık tercih edilen düğün hikayeleri, sıradan fotoğraf çekimlerine göre daha yüksek bir bütçe gerektiriyor. Bunu harcanan emek ve fotoğrafçınızın tüm bir düğün gününü sizinle geçirmesi ile açıklayabiliriz. Yine burada da fiyata etki eden önemli unsurlar arasında düğün fotoğrafçısının tecrübesi ve popülerliği öne çıkıyor. Bu doğrultuda seçeceğiniz düğün fotoğrafçısına bağlı olarak ayırmanız gereken bütçenin yaklaşık olarak 3.000 TL ile 6.000 TL arasında değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. Elbette isteklerinize göre değerlendirildiğinde bu aralıktan daha yüksek bir fiyat çıkması da olası…

Neden Fotoğraf Penceresi’ni tercih etmelisiniz?

Düğün gününüzü tüm doğallığı ve enerjisiyle ölümsüzleştirmek isterseniz Fotoğraf Penceresi ailesi olarak büyük bir heyecanla baştan sona yanınızda oluyoruz. Hem çiftlerimizle kurduğumuz iletişimde hem de ortaya çıkardığımız işlerde temel ilkemiz samimiyet!

Bizi daha yakından tanımak için tıklayın!

Aklınızdakileri sormak, danışmak, tanışmak, belki de ortalama bir bütçe belirlemek için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Tıklayın, sizi arayalım!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi