Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Düğün Fotoğrafçısı Arkadaşınız Olsa Neler Olurdu? 2022

Düğün hazırlığında olan çiftlerden bazıları hem maliyetten tasarruf etmek hem de daha samimi bir çekim olacağına inandığı için düğün fotoğrafçısı olarak arkadaşlarından yardım isteyebiliyor. Bu durum dışarıdan bakıldığında makul görünebiliyor fakat çok ince bir çizgi. Gelin bakalım düğün fotoğrafçınız arkadaşınız olsa neler olurdu?

İçindekiler

“Arkadaşımıza nazımız geçer!”

Genelde düğün çekimleri için ‘arkadaşlardan’ destek isteniyorsa ilk akla gelen düşüncelerden biri ‘ona nazımız geçer’ oluyor. Yerinde bir düşünce gibi görünse de daha önce bahsettiğimiz gibi bu ince bir çizgi. Çekimler esnasında içinize sinmeyenleri baştan almayı arkadaşlarınızdan talep etmek daha kolay gibi geliyor. Ancak, arkadaşınızı yormaya çekinmek, bu hizmetin maddi karşılığını sizden almadığını bilmek sizin sandığınız kadar rahat hissedememenize de sebep olabiliyor. Tüm bunların yerine o samimiyeti kurabildiğiniz bir düğü fotoğrafçısı ile çalışsaydınız emin olun çok daha rahat olurdunuz.

düğün fotoğrafçısı

“Maliyetten tasarruf ettik!”

Tanıdıklarınız ya da arkadaşlarınız düğün fotoğraflarınızı çekiyorsa ve bu alanda hizmet veren bir profesyonel değilse; evet, maliyetten tasarruf edebilirsiniz. Fakat elbette ki bu noktada da dikkat etmeniz gereken şeyler var! Düşündüğünüz kişi; özellikle düğün çekimleri alanında çekim yapan bir fotoğrafçı olmayabilir ya da fotoğraf makinesi olan ve hobi amaçlı çekimler yapan biri olabilir. Bu noktada, maliyetten tasarruf yapayım derken ortaya hiç beğenmeyeceğiniz çekimler çıkabilir. Hayatınızda belki de bir kez yaşayacağınız bir deneyim için buna değer mi? Elbette bütçeniz kısıtlıysa bu çok daha avantajlı sizin için ancak, şunu da unutmayın ki çok fazla düğün fotoğrafçısı var. Yani içlerinden hem bütçenize uygun olanı hem de iyi çalışanını bulmak çok da zor değil. Üstelik düğün fotoğrafçısı düğün hazırlıkları sürecinde değerli bir alandır. Yani fedakârlık yapabileceğiniz başka bir alandan bütçenizi kısarak bu alana aktarmayı deneyebilirsiniz.

Teknik detaylar sandığınızdan çok daha önemli!

Daha önce de belirttiğimiz gibi eğer arkadaşınız bu alanda profesyonel olan bir düğün fotoğrafçısı değilse teknik detaylar sıkıntı yaşamanıza neden olur. Işığı, ekipmanları, arka planı ya da pozları gerekli şekilde ayarlayamaz ve sizi yönlendiremezse mekân ya da siz ne kadar özenli olursanız olun sonuç istediğiniz gibi olmayacaktır. Teknik diyebileceğimiz bu detaylar öyle önemlidir ki; hepsi yerinde olup içlerinden biri bile eksik ya da yanlış olduğunda yine çekimlerden istenilen sonucu elde etmek çok zor olur. Tüm bu detayları doğru şekilde kullanmak sadece ve sadece düğün fotoğrafçılığı alanında profesyonel deneyime sahip olan kişilerle sınırlıdır.

Peki, ‘arkadaşınız’ gibi olacak profesyonel bir düğün fotoğrafçınız olsaydı neler olurdu?

İşte bu noktada konuya Fotoğraf Penceresi olarak kendimizi dahil etmekten geri durmuyoruz. Kurulduğumuz ilk günlerden bu yana en önemli ilkemiz hep ‘samimiyetti’. Katıldığımız düğünlerde düğün fotoğrafçısı olarak yer almaktan ziyade gelin ve damadın arkadaşları veya birer düğün misafiri gibi yer almaktan yanayız. Bu sayede çekimler bizim için ‘iş’ olmaktan çıkıp tamamen keyifli bir gün haline geliyor. Hem de gelin ve damat ‘düğün fotoğrafçılarının’ varlığını unutup dilediği gibi eğleniyor. Bize de o anları fotoğraflamak kalıyor. Dolayısıyla ortaya beğenilmeyecek bir iş çıkması gibi bir ihtimal bile kalmıyor.

Düğün gününüzü tüm doğallığı ve enerjisiyle ölümsüzleştirmek isterseniz Fotoğraf Penceresi ailesi olarak büyük bir heyecanla yanınızda olmak isteriz. Bizi daha yakından tanımak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Bizimle iletişime geçmek ve aklınıza takılan tüm soruları paylaşmak için ise buraya tıklayın!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi