Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Doğal Gelin Makyajı Önerileri

Sade ve doğal gelin makyajlarının, 2021 düğün trendlerinde öne çıktığını ve aslında son birkaç yıldır da popüler hale geldiğini görüyoruz. Bu doğrultuda; eğer kendiniz yapacaksanız doğal ve sade gelin makyajına dair fikir edinebileceğiniz ya da bir makyöz ile çalışacaksanız kendisi ile paylaşabileceğiniz bazı öneriler hazırladık.

Yüzünüzü güzelce nemlendirdikten sonra ten renginize yakın tondaki bir fondötenle renklendirin!

Bildiğiniz gibi; artık iyi görünen ve cilde iyi şekilde oturmuş bir fondötenin sırrı, cildin iyi nemlendirilmesinden geçiyor. Güzelce temizlediğiniz cildinizi; yağlama veya parlama yapmayacak ve cildinizi gün boyu nemli tutacak bir krem ile nemlendirmeniz gerekiyor. Ardından, cildinizin kendi renk tonuna çok da uzak olmayan bir fondöten veya BB/CC kremler ile renklendirme aşamasını tamamlayabilirsiniz. Eğer cildinizde çok fazla leke, sivilce veya kapanmasını istediğiniz bir iz varsa; bu noktada fondötenin kapatıcılığına dikkat etmeniz gerekebilir. Ancak, kusursuz bir cilde sahip olan şanslı gelinlerimize BB krem ile ilerlemelerini tavsiye ederiz. Ten renginize uyumlu, şeftali tonlarında veya uçuk pembe tonlarında soft bir allık tercih edebilirsiniz. Kontür ile hatların belirginleştirilmesi kısmında gelirsek; bu aşamayı atlamanızı ya da eğer uygulayacaksınız fazla turuncu ya da kahverengi tonlar yerine, daha az belirgin tonlarla ilerlemenizi öneririz. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz transparan pudra kullanarak bu bölgelerdeki parlamaların önüne geçebilirsiniz. Bu sayede, mümkün olduğunca doğal görünümlü bir ten makyajı elde etmiş olacaksınız.

Göz makyajında kullandığınız far tonlarına ve eyeliner kullanımınıza dikkat edin!

Doğal ve sade bir gelin makyajında elbette gözler de iddialı ve abartılı olmamalıdır. Bunun için doğal tonlarda bir far, eğer kullanacaksanız ince bir eyeliner, koyu tonda bir far veya göz kalemi ile gözlerinizi ve kirpik diplerinizi belirginleştirebilirsiniz. Eyeliner tercih edeceksiniz mümkün olduğunca ince bir hat olmasına özen gösterin. Eyeliner yerine koyu tonlarda bir far ile ya da iyi dağıtılmış bir öz kalemi ile de kirpik diplerini belirginleştirebilirsiniz. Ten ve göz reninize uyumlu olacak bir far tonu seçmeniz gerekecektir. Eğer dudaklarınız geri planda olacaksa belki hafifçe gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Dolayısıyla biraz canlı tonlarda, genel sade görünümünüzü bozmayacak bir göz farı tercih edebilirsiniz.  Kirpikleriniz için takma kirpik desteği fazla olabilir, bunun yerine önce kirpiklerinizi tek tek ayıran bir maskara uyguladıktan sonra dolgunluk ve hacim kazandıran, ikinci bir maskara uygulayabilirsiniz.

Kalemle dudak hattınızı belirginleştirilebilir, hafifçe parlatabilirsiniz.

Eğer çok ince bir dudak yapısına sahipseniz dudak renginizden ve kullanacağınız rujdan bir ton koyu bir dudak kalemi ile dudak hattınızın biraz dışından geçerek dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz. Fakat dikkatli olmanızda fayda var; dudak hattınız fazla dışına çıkmamaya çalışın. Seçtiğiniz allık tonuna yakın, fazla mat olmayan, ince yapılı bir ruj kullanabilirsiniz. İçerisinde ışıltı veya simler bulundurmayan, fazla ıslak görünmeyen bir parlatıcı ile rujunuzun üzerinde tek kat olacak şekilde geçebilirsiniz.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi