Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Doğa İçinde Düğün Fotoğrafı Önerileri

Son zamanlarda doğa içinde çekilen düğün fotoğraflarını eskiye oranla çok daha fazla görmeye başladık. Pozlar samimi olduğu sürece gelin ve damadın doğa içinde fotoğraflarını görmekten daha iyi ne olabilir. Peki, doğa içinde düğün fotoğrafı önerileri, düğün fotoğrafçısına çektirecek çiftlerin nelere dikkat etmesi gerekiyor?

İçindekiler

En ideal mevsimler sonbahar ve ilkbahar!

Elbette tahmin edebileceğiniz gibi doğa içinde bir düğün çekimi için en ideal mevsimler sonbahar ve ilkbahardır. Doğanın yapraklarını döktüğü, her yerin kızıllara büründüğü bir arka plan ile düğün fotoğraflarınızda romantizmi doruklara taşıyabilirsiniz. Aynı şekilde ilkbahar da doğanın uyandığı bir mevsim olarak fotoğraflanmaya değer mevsimlerden biridir. Çiçekler açmış, doğa renkten renge bürünmüşken ilkbaharı düğün fotoğrafları çekimi için tercih etmemek olmaz.

Doğa içinde bir düğün çekimi için aslında ekstra hiçbir şeye ihtiyaç yok!

Doğanın kendi güzelliği fazladan gelin aksesuarlarına ya da ortam süslemelerine ihtiyaç bırakmıyor. Doğanın kendi güzelliğine, doğallığınızla izin vermelisiniz. Bu nedenle gelin hanımlara doğa içinde fotoğraf çekimleri için fazla süse ya da ağır bir makyaja gerek duymayacaklarını vurgulamak isteriz.

Orman içerisinde bir göl manzarası hiç de fena olmaz!

Elbette göl manzarasında düğün fotoğrafları çektirmek bir tercih meselesi ancak, fotoğraflarınıza bambaşka bir renk ve hava katacağına emin olabilirsiniz. Eğer çekim yapacağınız ormanlık alanda bir göl varsa mutlaka değerlendirin.

Doğa içinde düğün fotoğrafı için mekan önerileri

Doğa içinde düğün fotoğrafı çektirmek dendiğinde aklınıza sadece parklar, bahçeler ya da ormanlar gelmesin, uzun kumsallar, sahiller kısacası doğanın bir parçası olan her yer gelsin. Özellikle İstanbul için mekan/bölge önerilerinde bulunmamız gerekirse; Maslak Kasrı, Sarıyer’deki meşhur ağaçlı yol, Atatürk Arboretumu, Şile, Kilyos, Beykoz tarafında kalan bahçeler ilk sıralarda yerini alabilir.

Doğa içinde Düğün Fotoğrafı çektirmeyi düşünüyorsanız bizimle iletişime geçmeyi unutmayın :)

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi