Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Burçlara Göre Gelinlik Seçimi

Burçları karakterimizin detaylarını içeren en önemli göstergelerdendir. Elbette kişisel zevklerimiz de buna dahildir. Dolayısıyla hayatımızın en önemli günlerinden biri olan düğün günümüzde nasıl bir gelinlik giyeceğimizin ipuçları da burçlarımızdan geçer. Öyleyse bakalım; hangi burçlar nasıl gelinlikleri tercih etmeli? Bu arada mutlaka yükselen burcunuz için uygun olan gelinlik modellerine de göz atın deriz!

İçindekiler

Koç Burcu İçin Gelinlik Modelleri

Koç burcu kadını her ne kadar iddialı bir duruşa sahip olsa da fazla abartılı veya gösterişli bir gelinlik tercih etmek istemez. Ancak, bu onların dikkatleri üstüne çekmek istemediği anlamına da gelmez. Gelinlik seçimlerinde de farklılık arayışı içinde olurlar. Bu nedenle sıra dışı, yaygın olanın dışında modeller tercih edeceklerdir. Sade ama minimal bir farklılığı ya da değişik bir dokunuşu olan gelinlikler koç burçları için idealdir.

Boğa Burcu İçin Gelinlik Modelleri

Boğa burcu kadınları da gösterişli gelinliklerden arkasına bakmadan kaçacaktır. Ancak, geleneksel detaylar onlar için ideal sayılabilir. Estetiğe önem veren Boğa kadınları, hafif bir göğüs veya sırt dekoltesinden de fazlasıyla memnun olacaktır. Dekoltenin yanı sıra; zarif, dantel ve ipek şifonlar da tam bir Boğa burcu gelinlik seçimidir.

İkizler Burcu İçin Gelinlik Modelleri                             

Kararsızlıklarıyla ün kazanmış İkizler burcu için elbette gelinlik seçimi de zorlayıcı olacaktır. Öncelikle geleneksel modellerden uzak durmalarını tavsiye ederiz. İşe modern modellere bakmakla başlamaları gerekiyor. Bunun yanı sıra klasik modellerden de uzak durmalarını öneririz. Ayrıca omuz ve göğüs bölgesini açıkta bıraka modeller de İkizler kadını için ideal gelinlik modelleri arasında yer alır.

Yengeç Burcu İçin Gelinlik Modelleri                           

Su burcunun en duygusallarından olan Yengeç kadınları için romantik gelinlik modellerinden daha iyisi ne olabilir? Dantel detaylı gelinlikler, saçlarda ise örgüler Yengeç kadınları için idealdir. Ayı zamanda vintage ve retro modellerden de ilerleyebilirler. Balık kesim gelinlik modelleri de Yengeç kadınlarının hoşuna giden modeller arasında yer alır.

Aslan Burcu İçin Gelinlik Modelleri

Aslan kadını dendiyse gösteriş, ışıltı ve abartı oradadır. Kabarık etekler, prenses modeller, ışıltılar, taşlar, pullar, payetler, parlak kumaşlar Aslan kadınları için kusursuz bir eşleşmedir. Ayrıca duvaklarının gösterişli, uzun kuyruklu ve dikkat çeken bir kumaştan yapılmış olması onlar için idealdir.

Başak Burcu İçin Gelinlik Modelleri                             

En derin detaylarda kaybolmayı seven Başak kadınları için kimsenin fark edemediği detaylar bile önemlidir. Detaylar kadar netlik de Başak kadınları için kritiktir. Bu nedenle her detayı özenle elden geçmiş, net kesimleri olan gelinlikleri beğenirler. Saten veya şifon kumaşlardan dikilmiş ve nispeten sade diyebileceğimiz modeller Başak kadınları için en uygun gelinlik modelleridir.

Terazi Burcu İçin Gelinlik Modelleri                             

Estetiğe en çok önem veren kadınlar, Terazi kadınlarıdır. Zarif ve feminen gelinlikler Terazi burcu kadınları için biçilmiş kaftandır. Kabarık etekler veya prenses model gelinlikler, uzun kuyruklar onları derinden etkileyecektir. Biraz ışıltı ve dantelli romantik modellerden de hoşlanacaklardır.

Akrep Burcu İçin Gelinlik Modelleri                             

12 burç içerisinde en çekici ve etkileyici kadınlar genellikle Akrep kadınları olur. Dolayısıyla onların bu yönleri gelinlik seçimlerine de yansıyacaktır. Cesur, dekolteli, hatları ortaya çıkaran dar kesim gelinlikler, yırtmaçlar Akrep burcu kadınlarının gelinlik seçimlerinde sıklıkla görülür.

Yay Burcu İçin Gelinlik Modelleri                                  

Yay burcu kadınları özgürlüklerine ve rahatlıklarına düşkünlükleriyle tanınır. Dolayısıyla gelinlik seçimlerinde de ilk olarak bu kriterleri önemseyeceklerdir. Özellikle hafif ve taşıması kolay modelleri beğeneceklerdir. Uçuşan hafif tül kumaşlar, ince askılı modeller, fazla kabarık olmayan etekler onlar için en uygun gelinliklerdir.

Oğlak Burcu İçin Gelinlik Modelleri                              

Gelenekselliğe önem vermelerinin yanı sıra Oğlak kadınları da sadelikten hoşlanır. A kesim, minimalist, şık ama klasik gelinlik modellerine gideceklerdir. Ayrıca Başak burçları gibi Oğlak kadınları da detayları önemsediği için özenli modellerden hoşlanırlar.

Kova Burcu İçin Gelinlik Modelleri                               

Farklılık ve marjinallik seven bir grup daha! Kova kadınları için ayrışmak ve farklılaşmak oldukça önemlidir. Modern tarzda, uçuşan, dikkat çeken gelinlikler, Kova kadınlarını kalplerinden vuracaktır.

Balık Burcu İçin Gelinlik Modelleri                               

Bir romantik grup daha varsa o da Balık kadınlarıdır. Bu nedenle romantik ve bohem tarzdaki gelinliklere bayılırlar. Şifonlar, danteller, soft ışıltılar, ipek kumaşlar onlar için birebirdir. Fırfırlı, masalsı bir gelinlikle peri kızı gibi süzülmek isteyeceklerdir.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi