Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Bohem Düğün Konsepti İçin Öneriler

Son dönemin gözde düğün konseptlerinden biri de bohem düğün konsepti… Özellikle de düğün konsepti ile öne çıkmak ve farklılık yaratmak isteyen çiftler için ideal konseptlerden biri… “Bohem düğün konsepti nedir?” diyenler ve bu konsepte dair öneriler için hazırladığımız bu yazıyı okumaya devam edin!

İçindekiler

Bohem Düğün Konsepti Nedir?

Hippi kültüründen gelen bohem düğün tarzı, genellikle özgür ruhlu çiftler için ideal. Bu konsept dahilinde kurgulanan düğünlerde; çadırlar, makromeler, danteller, egzotik çiçekler, loş ışıklar, fenerler ve ahşap detaylar bolca yer alıyor.

Bohem Düğün Konsepti İçin Hangi Mekânlar Uygun Olur?

Bohem tarzda bir düğün yapmaya karar verdiyseniz ilk olarak bu konsepte uygun bir düğün mekânı seçmenizde fayda var. Öncelikle mümkün olduğunca ‘salaş’ mekânlardan ilerlemeniz gerekiyor. Bunun için; bahçeler, bağ evleri, çiftlikler yani yeşilliği bol alanlar, sahiller, havuz başı açık alanlar veya bu tarza uygun restoranlar tercih edebilirsiniz. Göz atabileceğiniz İstanbul için önerilerimiz ise şu şekilde; Oda Farm, Leonardo, Ada Kanlıca- Baro Bahçe, Eva Garden, Hint Bahçesi, Spicy Orman Evi, Villa Park, La Terra…

Bohem Düğün Konsepti İçin Gelinlik, Saç ve Makyaj Nasıl Olmalı?

Aslında kır düğün için uygun olacak gelinlik, saç ve makyaj alternatiflerinden birçoğu bohem düğün konsepti için de uygun olur diyebiliriz. Elbette kişisel zevklerinize göre değişkenlik göstermekle birlikte; gelinlikte ve duvakta dantel ve şifon detaylara yer verip, kabarık, prenses model gelinliklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Makyajda; bakır ve toprak tonlarının ağırlıkta olduğu pastel, biraz bronz ve biraz da ışıltılı tonlar tercih edebilirsiniz. Saçta; çiçek aksesuarlar ve örgülerle hareketlendirilmiş dağınık topuzlar veya yarım toplanmış açık saç modelleri tercih edebilirsiniz.

Süslemelerde, hediyeliklerde ve düğün pastasında nelere dikkat edilmeli?

Bir düğün konseptinin en büyük tamamlayıcıları elbette süslemeler ve düğün pastasıdır. Bohem düğün tarzında da bir bütünlük elde etmek için bu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. Süslemelerde ağırlıklı olarak; ahşap aksesuarlara, dantellere, düş kapanlarına, egzotik çiçeklere, çadırlara, etnik desenli halılara ve minderlere, tütsülüklere, makromelere ve fener gibi loş ışıklandırmalara yer vermenizi önerebiliriz. Düğün pastanız da bu doğrultuda mekân süslemesinde kullanılan egzotik çiçeklerle süslenmiş bir pasta olabilir. Eğer düğün misafirlerine hediye vereceksiniz yine hediyeleriniz de konseptinize uygun olmalıdır. Bohem düğün konsepti dahilinde misafirlerinize; makrome anahtarlıklar, hoş kokulu renkli mumlar, ufak düş kapanları, tütsülükler veya minik kandiller verebilirsiniz.

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elbette daha önce bu konsept dahilinde çekimler yapmış bir düğün fotoğrafçısı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Bunun için araştırma yaparken düğün fotoğrafçılarının portfolyolarını inceleyebilirsiniz. Bu konseptte daha önce düğün çekimleri yapmış olan bir fotoğrafçı; yaptığı çekimlerin renk, ışık, efektlendirme ve rötuş aşamasında dahi uygun tercihler yaparak ilerleyecektir.

Fotoğraf Penceresi olarak daha önce bohem konsept ile gerçekleştirdiğimiz çekimlerden birkaç örneği aşağıda görebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi