Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Bekarlığa Veda Partisi İçin Öneriler

Evlilik ile hayatınızda yeni bir dönem açılıyor ve artık ‘bekar’ statüsünden çıkıyorsunuz. Elbette böylesine büyük bir değişim, parti ile karşılanmalı. Hem damat hem de gelin adaylarına yönelik bekarlığa veda partisi önerileri hazırladık. Keyifli okumalar!

İçindekiler

Öncelikle parti mekânına karar vermelisiniz!

Bekarlığa veda partiniz için aslında birçok farklı mekân alternatifiniz var. Kendi evinizde, kiralayacağınız bir evde, deniz üstünde, gece kulübünde veya salaş bir meyhanede bekarlığınıza veda edebilirsiniz. Mekân seçiminiz tamamen nasıl bir eğlence hayal ettiğinize bağlı olarak değişir. Samimi bir ortam isteyenler için ev ya da tekne, kalabalığa karışmak isteyenler için dış mekânlar ideal olacaktır. Geleneksel bir partileme hayal edenler için SPA veya hamam da harika olabilir. Tatil kıvamına bir bekarlığa veda için ise havuzlu bir villa ya da otel tatili muazzam olacak!

Peki, bekarlığa veda partisinde ne giyilmeli?

Parti kombinine karar vermek için elbette konseptiniz belirleyici bir etken. Örneğin; kalabalık bir mekânda olacaksanız ve mevsim yaz ise mini, açık tonlara ama renkli elbiseler harika olacaktır. Eğer bir tekne ya da havuz başı bir ortamda olacaksanız tercihinize göre kısa ya da şifon, uçuşan elbiseler tercih edebilirsiniz. Biraz daha ağır bir ortamda olacaksanız abiye elbiseler de tercih edebilirsiniz ancak mümkün olduğunca mini boylardan ilerleyin. Evet, buraya kadar olan tüm kıyafet önerilerimiz gelin adayları içindi çünkü damat beyler için durum çok daha kolay! Hafif ve rahat hissetmek isteyen beyler için keten takımlar, daha ağır görünmek isteyen beyler ise kumaş takımlar tercih edebilir. Fakat tabii ki çok daha günlük görünmek isteyen beyler çok günlük görünmeyen pantolon- tişört kombinlerine de gidebilir.

Hediyeliklere karar verin…

Bir bekarlığa veda partisi için hediye şart değil ancak, yine de düşünürseniz bazı alternatifleriniz var. Gelin adaylarının değerlendirebileceği hediye alternatifleri arasında; oje, ruj veya küçük ayna barındıran minik setler, taçlar, bileklik veya küpe gibi şirin takılar, süslü mendiller, hoş kokulu küçük kolonyalar, isim yazılı sabunlar düşünülebilir. Damat adayları için hediyelik seçenekleri biraz daha kısıtlı olabilir ancak, takımlara göre çakmak, tesbih gibi hediyeler değerlendirilebilir.

Mutlaka bir fotoğrafçı ile çalışın!

Arkadaşlarınızla eğlencenin dibine vurduğunuz bu partide fotoğraf derdiyle uğraşmamanız hayrınıza olacaktır. Hem eğlenip hem de güzel fotoğraflar çektirmek için daha önce bu tarz partilerde çalışmış bir fotoğrafçı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca seçeceğiniz fotoğrafçı ile ne kadar samimi bir iletişim kurarsanız o kadar iyi olur.

En eğlenceli anlarınızda ortamın bir parçası olup, fotoğrafçı kimliğiyle değil de adeta bir ‘arkadaşınız’ gibi hissedeceğiniz bir fotoğrafçı ile çalışmak isterseniz buradayız! Bizimle iletişime geçmek için tıklayın!

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi