Blog / Düğün Fotoğrafçısı

Alyans Seçme Rehberi

Aşkın ve evliliğin en anlamlı sembollerinden biri de alyanslardır. Özellikle günümüzde birbirinden farklı birçok model olması, bu anlamlı sembolün seçiminde çiftlerin kararsız kalmasına neden olabiliyor. Bu nedenle alyans seçiminde karar vermenizi kolaylaştıracak ve size rehber olacak bir yazı hazırladık! Keyifli okumalar…

Öncelikle beğendiğiniz modellere karar verin.

Elbette bir dönem sonra beğenileriniz değişebilir ancak, yine de bir ömür boyunca kullanabileceğiniz, içinize sinen bir model bulmaya çalışın. Bu konudaki en büyük tavsiyemiz; eğer çok gösterişli bir alyans arayışında değilseniz sade ve klasik modellerden yana bir seçim yapmanız… Dönemin modası olan modellerden yana bir seçim yaparsanız bir süre sonra o modelden sıkılma ihtimaliniz çok yüksek. Fakat her döneme uygun, klasik ve sade bir model seçerseniz çok daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Bu tarz bir model seçmek, her zaman parmağınızda duracak bir yüzük olduğu için günlük kullanımda uyumlu da olacaktır. Hem kullanımı rahat hem de günlük kıyafetlerinizle uyumlu olacak bir tarz seçmek işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Peki, hangi modelleri tercih edebilirsiniz?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi klasik modeller günümüzde fazlasıyla tercih edilen modeller arasında. En çok gold renkte tercih edile bu modellerin rose gold veya gümüş renkleri de mevcut. Tercihinize göre kalın, ince ya da bombeli modellere de bakabilirsiniz. Eğer klasik bana göre değil diyenlerdenseniz; taşlı modellere, desenli modellere ya da özel tasarımlara da göz atabilirsiniz. Biraz ışıltı ve gösteriş seven hanımlar tercihlerini taşlı modellerden yana kullanabilir. Tam tur, farklı şekillerde ya da büyüklüklerde dizilmiş taşlardan oluşan modellere bakabilirsiniz. Erkekler için ise beğendiğiniz taşlı modele uyumlu düz modeller de yapılabiliyor. Yanı sıra, tamamen isteklerinize uygun özel bir tasarım alyans da yaptırabilirsiniz. Elbette maliyet değişecektir ancak, istediğiniz modeli, rengi ve materyali anlattığınız takdirde tamamen size özel çalışılmış bir tasarım yaptırmak mümkün.

Tek taş ile kullanacaksanız uyumlu olmasına dikkat edin.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli şey renktir. Eğer beyaz altın renginde bir tek taş takacaksanız, alyansınız da aynı renk olmalıdır. Bunun yanı sıra gösterişli bir tek taşın yanına yine gösterişli bir alyans takmak pek hoş görünmeyebilir. Belki tek taş yüzüğünüz daha ön planda olup, nispeten daha sade bir alyans seçebilirsiniz. Yanı sıra, tek taşın yanına çok kalın bir alyans seçmemenizi öneririz. Yine hem görünüm açısından hoş durmayacak hem de kullanım olarak rahat hissetmeyeceksinizdir.

Benzer Hikayeler

Fotoğraf Penceresi